Студенти ЖДТУ допомагають міні-притулку для бездомних собак

У приміщенні на околицях Житомира з січня 2014 року функціонує міні-притулок «Лучик» для тимчасового утримання і реабілітації безпритульних тварин. З перших днів у притулку разом з волонтерами працює Олександра  Мельник, яка представляє «Житомирську міську організацію захисту тварин».

З того часу й донині волонтери в першу чергу займаються тваринами, які постраждали внаслідок жорстокого поводження з ними, а також потрапили у автомобільні аварії. Нині у притулку 26 собак. У кожного свій вольєр, миски для води та їжі, а головне – кличка. Тварини доглянуті, грайливі і не агресивні, стерилізовані та мають необхідні щеплення. Кожного песика фотографують і разом з історією його порятунку виставляють пост у соцмережі.

Таким чином, розповідає Олександра, шукають для собак нових господарів. Скількох тварин вдалося прилаштувати дівчата не рахують, але кажуть, що за ці місяці домашні улюбленці з’явилися в родинах усіх їхніх друзів.

Гуляють тварини у окремому приміщенні або у загородженому майданчику в  дворі. У тварин є іграшки, місця для лежання. Окремо облаштоване приміщення для зберігання кормів та інвентарю.

«Ми почали працювати більше року тому.  Приміщення безкоштовно надав бізнесмен, – відзначає Олександра Мельник. – Спочатку робили все своїми волонтерськими силами, але зараз 6 днів на тиждень тут працює окремий працівник, якій ми платимо заробітну плату. Ці гроші також збираємо всі разом. Вона доглядає за собаками, прибирає, годує. Увагою в нас ніхто не обділений, усіх любимо. На вихідних гратися із собаками і займатися роботою в притулку приїздимо всією командою. Роботи вистачає, – констатує Олександра. –    Нам часто дзвонять і пишуть, щоб забрали собак з різних районів міста, але ми намагаємося допомагати саме постраждалим тваринам. Звертаємося у спеціалізовані клініки, де їм надають фахову допомогу, виходжуємо тварину і влаштовуємо у якусь родину. Спеціального ізолятора для хворих тварин нема, тож інколи на період реабілітації хтось із дівчат бере їх додому».

Усі кошти на лікування тварин волонтери також шукають самі. Інформацію про збір  грошей на потреби притулку так само поширюють у соціальних мережах. Часом провідати тварин приїздять представники й інших зоозахисних організацій та усі небайдужі.

Днями в притулку побували й  студени Житомирського державного технологічного університету – Наталія Гончаренко, Марина Ходаковська, Іван Подік та Андрій Грищук. Вони погодували тварин, а потім випустили з вольєрів і гралися з собаками.  Хлопці також допомогли повантажити сміття із території притулку.

Наталія Гончаренко, яка закінчує цей вуз і волонтерить у «Лучику» розповідає, що завдяки одному з проектів команди «Enactus ЖДТУ» вдалося виграти 10 тисяч гривень на прилад для обігріву притулку, сітку і деревину для вольєрів. Окремо у рамках проекту в школах міста проводили уроки, під час яких учням розповідали про безпечне поводження з безпритульними тваринами. Крім цього, для кожного безпритульного песика розробили спеціальну рекламу, в якій вигадували для собак породу і презентували його кращі якості.

Прес-служба Житомирського державного технологічного університету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *