Науковці Державного університету «Житомирська політехніка» в рамках програми «Чисте повітря для України» отримали станцію громадського онлайн-моніторингу EcoCity, яка дозволяє проводити постійний автоматичний контроль якості повітря, здійснювати оповіщення населення про радіаційну та хімічну небезпеку. Станція встановлена за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition.
На даний час станція такого типу є єдиною в Житомирській області, яка дозволяє контролювати радіаційний фон, що є особливо важливим під час військових дій, адже Житомирщина як ніхто пам’ятає катастрофу на Чорнобильській АЕС та розуміє наскільки важливо не допусти негативних наслідків, які не подолали ще досі. Окрім того станція громадського моніторингу EcoCity дозволяє здійснювати моніторинг таких типових для урбанізованої системи параметрів атмосферного повітря як вміст оксиду вуглецю, діоксиду азоту, аміаку, пилу та визначати метеорологічні показники.
Результати вимірювань доступні на онлайн карті моніторингу якості повітря – станція «Житомирська політехніка» та на сайті Університету. Окрім оповіщення про радіаційну та хімічну небезпеку, участь у програмі дозволяє розробляти заходи щодо покращення стану повітря у Житомирі. Науковці Університету мають можливість здійснювати аналіз даних моніторингу якості повітря та радіаційного фону, надавати результати та рекомендації дуже потрібні місцевій владі під час управління якістю повітря у місті.
Тож ця нова станція моніторингу EcoCity буде корисним інструментом для студентів, які за допомогою автоматизованої системи зможуть спостерігати і аналізувати тренди забруднення повітря, зміни радіаційного фону та метеорологічні показники.