Участь викладача Житомирської політехніки у пілотному проекті з психологічної реабілітації ветеранів російсько-української війни

Shares

Продовжується невтомна, кропітка та гіпервідповідальна праця на ще одному, не видимому фронті. Цей фронт – психологічна реабілітація ветеранів учасників бойових дій АТО/ООС та повномаштабного вторгнення в Україну. Ветерани є і будуть опорою держави.

З 15 листопада 2022 року, в реабілітаційному Центрі милосердя та опіки «Карітас» Варшавсько-Празької дієцезії  м. Урле, Республіки Польщі, розпочався пілотний проект із психологічної реабілітації ветеранів російсько-української війни. До складу першої групи увійшли ветерани та члени їх родин із Житомирщини. Реабілітація проходитиме 2 місяці. Психологічну реабілітацію за європейськими стандартами проводить викладач кафедри психології та соціального забезпечення, практичний психолог вищої категорії Наталія Харитонова.

Наталія Василівна працює в супервізорському супроводі Себастьяна Хмелінського (Sebastian Chmieliński), сертифікованого клінічного психолога, психодинамічного психотерапевта, сертифікованого кризового інтервента, супервізора Польської психологічної асоціації у сфері психотравматології та кризового втручання, фахівець із психологічного супроводу маротворців і  доктора медичних наук Славоміра Якіми, лікаря-психіатра, психотерапевта, сексолога, керівника і супервізора Польського сексологічного товариства, головного редактора офіційного наукового журналу PTS польської сексології.

Програму реабілітації розроблено разом із практичним психологом КНП “Госпіталь ветеранів війни” Житомирської обласної ради, розташованого у Бердичеві, Сніжаною Крижбою під керівництвом Себастьяна Хмелінського і  Славоміра Якіми.

Наталія Харитонова з 2017 р. проводить психологічну реабілітацію та допомагає долати наслідки психотравмуючих подій ветеранів АТО/ООС. З перших днів повномасштабного вторгнення вона не залишилась осторонь і до сьогоднішнього дня продовжує психологічну підтримку як цивільного населення, так і ветеранів і військових.

Можливість пройти психологічну реабілітацію в Польщі відбулась за підтримки віце-маршалки Сейму Польщі Малгожати Госєвської, головного лікаря КНП “Госпіталь ветеранів війни” Житомирської обласної ради м. Бердичева Павла Журбенка, керівника реабілітаційного центру “Карітас” Володимира Вечорека, директорки Житомирського міського центру соціальних служб міської ради Ольги Юрченко та Себастьяна Хмелінського.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */