21 квітня 2021 року в Державному університеті «Житомирська політехніка» відбувся круглий стіл «Програми підготовки бакалаврів та магістрів з прикладної механіки та галузевого машинобудування». Круглий стіл був організований в дистанційній формі кафедрою механічної інженерії, яка є випусковою кафедрою для спеціальностей «Прикладна механіка» та «Галузеве машинобудування».
На сьогодні кафедра механічної інженерії в межах спеціальності «Прикладна механіка» реалізує три освітні програми відповідно на трьох рівнях вищої освіти, а саме: перший рівень (бакалавра) – «Високотехнологічний комп’ютерний інжиніринг»; другий рівень (магістра) – «Прикладна механіка», а також третій рівень (доктора філософії) – «Прикладна механіка».
Спеціальність «Галузеве машинобудування» на кафедрі механічної інженерії Житомирської політехніки представлена освітніми програмами «Комп’ютерне конструювання мехатронних систем» (перший рівень вищої освіти) та «Галузеве машинобудування» (другий рівень вищої освіти).
У роботі круглого столу взяли участь декан факультету комп’ютерно- інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки
Громовий О.А., науково-педагогічні працівники кафедри механічної інженерії, представники здобувачів вищої освіти та стейкхолдери-роботодавці, які представляли компанії ТОВ «ТЕХНОСЕРВІС АВ», ТОВ ” IКОТЕК “, ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія», ТОВ “ЮКА-ІНВЕСТ”, ТОВ «ЖКК», “ІП Євроголд Індестріз ЛТД” та інших.
Під час привітання учасників круглого столу деканом факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки Громовим Олексієм було наголошено на важливості проведення круглих столів з позиції врахування регіонального контексту ринку праці, аспектів якості освітнього процесу, профорієнтаційної діяльності факультету та кафедри тощо. Декан факультету ознайомив учасників круглого стосу із станом затвердження стандартів вищої освіти по спеціальностях 131 (Прикладна механіка) та 133 (Галузеве машинобудування), а також проінформував про наявний контингент студентів, котрі здобувають вищу освіту за вищевказаними спеціальностями.
Після цього завідувачем кафедри механічної інженерії Олександром Мельником, учасникам круглого столу були озвучені зміни проектів освітніх програм, що були внесені на основі попереднього круглого столу.
Проєкти освітніх програм, що пропонуються до реалізації на спеціальностях 131 та 133 в Житомирській політехніці, були представлені учасникам круглого столу.
Були представлені до обговорення зміни в дисциплінах циклів професійної підготовки та вибіркової складової професійного спрямування освітніх програм бакалаврів та магістрів.
Обговорення презентованих освітніх програм почали із виступу представника компанії ТОВ “IКОТЕК”, що водночас є випускником Житомирської політехніки – Седлецького Андрія, котрий поділився своїм досвідом та наголосив на актуальних напрямках посилення підготовки фахівців машинобудівних спеціальностей.
До обговорення також долучилися Максим Кравченко ТОВ «ТЕХНОСЕРВІС АВ», Дмитро Глухенький (ТОВ «Житомир-Агробудіндустрія»), Валентин Кавун (ТОВ “ЮКА-ІНВЕСТ”), Максим Суріков (ТОВ «ЖКК»), Віктор Ігнатов (“ІП Євроголд Індестріз ЛТД”), викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти рівнів бакалавра та магістра.
Серед іншого активно обговорювалася тематика проведення практик студентів на підприємствах, котру ініціювали професори кафедри Леонід Полонський та Георгій Виговський, та підтримали стейкхолдери-роботодавці.
За результатами обговорення стейкхолдерами було схвалено презентовані освітні програми, надано ряд пропозицій щодо подальшого розвитку освітніх програм, зокрема: актуальності більш поглибленого вивчення питань програмування сучасних верстатів з ЧПК; посилення практичної підготовки здобувачів вищої освіти та розвитку у здобувачів вищої освіти соціально-комунікативних навичок.
Також було визначено перспективи подальшого розвитку співпраці кафедри механічної інженерії зі стейкхолдерами-роботодавцями, зокрема в напрямку практичної підготовки здобувачів вищої освіти.