Починаючи з 26.02.2014 згідно з ліцензійним договором № 95-02/2014 видання “Вісник ЖДТУ. Економічні науки” включено до Російського Індексу Наукового Цитування (Российский Индекс Научного Цитирования, РИНЦ).
В зв’язку з включенням журналу Вісник ЖДТУ / Економічні науки до Російського Індексу Наукового Цитування (РИНЦ) (ліцензійний договір № 95-02/2014) вводиться оновлення вимог до оформлення рукопису, які скориговано з урахуванням останніх вимог до підвищення наукового рівня видання та з метою входження до інших наукометричних баз. Особливо звертаємо увагу на правильність оформлення анотацій, бібліографічних списків до статті, а також наявність рецензії.
Анотація до наукової статті має виконувати функцію незалежного від самої статті джерела інформації. Саме анотація (англо- або російськомовна) для зарубіжних вчених та спеціалістів є основним та, як правило, єдиним джерелом інформації про зміст статті та викладених в ній результатах досліджень. Вона дозволяє оцінити публікацію, визначити свою зацікавленість нею, зробити посилання та запит на повний текст тощо.
Тому анотація до наукової статті повинна відповідати таким вимогам:
- інформативність (не містити загальних понять);
- оригінальність (не бути „калькованим” послівним перекладом);
- змістовність (відображати основний зміст статті та результати досліджень);
- структурованість (відображати логіку викладення матеріалу в статті; повторювати структури статті – вступ, мета та завдання, методи, результати, висновки);
- мовна грамотність;
- компактність (обсяг анотації повинен становити не менше 1000–1500 знаків, що відповідає 100–250 словам);
- використання спеціальної англомовної термінології.
Звертаємо увагу на те, що використання історичних довідок та опис раніш опублікованих видань в анотаціях є неприпустимим. Відомості, що містяться в заголовку статті, не повинні повторюватися у її тексті.
Бібліографічних список використаних джерел демонструє професійний світогляд та якісний рівень досліджень автора. Кількість посилань в англомовних виданнях становить в середньому 30 одиниць, до яких не залучаються посилання на постанови, укази, закони тощо. Обов’язковими також є посилання на зарубіжні видання. Посилання дозволяють не лише оцінити те, наскільки глибоко була вивчена тема, наскільки автор ознайомлений з працями колег, але й за ними визначаються значення та визнання праць певних авторів, науковий рівень журналів, актуальність наукових питань та проблем тощо.
Доброго дня! Бачу оголошення про оновлення вимог до оформлення рукопису, а де ж, шановна редакція, самі вимоги??? Чесно кажучи, редакція Вісника ЖДТУ не приділяє належної уваги висвітленню інформації для авторів в інтернеті((( Сподіваюся ви звернете на це увагу і ситуація зміниться на краще. Опублікуйте хоча б вимоги, будь-ласка!