Всеукраїнська науково-практична конференція «Свобода і соборність як чинники національної ідеї України»

22 березня 2012 р. в актовій залі головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося відкриття дводенної Всеукраїнської науково-практичної конференції «Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України».

Участь у заході взяли віце-прем’єр міністр України Раїса Богатирьова, міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, Президент НАПН України Василь Кремень, Президент України (1991-1994) Леонід Кравчук, директор Українського інституту національної пам’яті Валерій Солдатенко, видатні вчені, ректори вищих навчальних закладів, представники провідних наукових установ, громадськості.

Від Житомирської області участь в конференції взяли представники нашого університету: проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку, доктор економічних наук Віктор Валерійович Євдокимов та завідувач кафедри фундаментальних економічних дисциплін, доктор економічних наук Сергій Федорович Легенчук.

Метою конференції було обґрунтування системи ідеологічних орієнтирів, що стали б надійним підґрунтям для об’єднання українського суспільства, формування спільних цінностей для різних його верств, соціальних прошарків, етнічних груп та конфесій.

Для досягнення вказаної мети робота конференції проходила за наступними напрямами: Свобода і Соборність як чинники національної ідеї України; «Український проект» в дискретному XXI столітті; Модернізація-шлях до нової якості життя, Конституційний процес: втілення ідей демократії та республіканізму; Виховання, освіта і наука-джерела пасіонарності гуманітарного розвитку суспільства; Культура і поліетнічна спадщина України ‑ відповідальність перед нацією; Національна безпека в умовах глобалізації: виклики та загрози; Гуманітарний розвиток України: проблеми, пріоритети і завдання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *