Аспірант кафедри екології гірничо-екологічного факультету Житомирського державного технологічного університету Юрій Мандро у в рамках Міжнародного семінару «Польовий курс з вивчення наслідків аварії на Чорнобильській АЕС для навколишнього середовища» протягом 5-8 вересня перебував у м. Чорнобиль.
Загалом зону відчуження також відвідали молоді науковці із 10 країн світу. Відповідний семінар в Україні проводився вперше, але на нього завітало аж 30 учасників (аспіранти, магістри, молоді доктори наук, які нещодавно захистилися, з провідних університетів і наукових закладів Великої Британії, Норвегії, Франції, Іспанії, Фінляндії, Чехії, Австрії, Японії, Китаю та України).
Лекції їм читали провідні європейські фахівці з радіоекології – професори Валерій Кашпаров, Девід Копплестон (Університет Стерлінг, Велика Британія), академік Норвезької академії наук директор Центру радіоактивності навколишнього середовища Бріт Салбу.
Крім лекцій, проект передбачав проведення лабораторних занять і безпосередньо поїздку у Чонобиль, де науковці провели 13 годин у супроводі фахівців Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології на чолі з його директором і модератором курсу Валерієм Кашпаровим.
Після семінару усі учасники отримали сертифікати міжнародного значення.
Прес-служба Житомирського державного технологічного університету