16 травня 2023 року викладачки кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Житомирської політехніки Вікторія Болотіна, Олександра Покотило, Єлизавета Байлюк, Марія Колощук, Олена Головня, Ольга Дячук, Наталія Щур, а також здобувачки вищої освіти Анастасія Сірик, Олександра Сініцина, Маргарита Голишевська та інші, які навчаються на бакалаврських та магістерських освітніх програмах «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека» долучилися до унікального професійного заходу від університетського партнера – проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» – вебінару «Побудова кар’єри жінок у сфері кібербезпеки: рекомендації та поради успішних професіоналок».
Метою вебінару було ознайомлення здобувачок вищої освіти українських університетів із різноманітними напрямами розвитку кар’єри жінок у кібербезпеці. У межах вебінару обговорювалися ряд важливих питань, зокрема, питання як дівчатам будувати свою кар’єру у кібербезпеці.
Багато молодих жінок розглядають можливість побудови кар’єри в кібербезпеці, але водночас побоюються галузі, яка традиційно вважається чоловічою, та відчувають себе недооціненими. Втім, сьогодні у кібербезпеці працює багато успішних жінок, які можуть поділитись власним натхненням та стати взірцем для наслідування.
І саме такими взірцями були спікерки вебінару:
Ольга Аксьоненко (Chief Execution Officer, Tenendo).
Наталя Тусіна (Technology Risk Senior Consultant, Ernst and Young).
Ольга Пасько (Security Operation Middle Engineer, SoftServe).
Пані Ольга Аксьоненко описала свій шлях від математичної освіти до співвласниці бізнесу в галузі кібербезпеки. Доповідачка зазначила, що вважає кібербезпеку квінтесенцією свого досвіду, адже вона стала успішною жінкою-підприємцем у сфері кібербезпеки.
Пані Наталя Тусіна, здобувши ґрунтовну освіту у сфері кібербезпеки, побудувала свою кар’єру у кібербезпеці та бере активну участь у профільних заходах, як, наприклад, хакатон CyberEducationDay та Cyber Bootcamp Challenge.
Пані Ольга Пасько, здобувши профільну вищу освіту, обрала для себе трендові напрямки у роботі: Threat Hunting, Digital Forensics Investigation, та Incident Response. Спікерка розповіла про власний досвід створення жіночих спільнот.
Модерацію заходу здійснювала пані Олена Кравчук, фахівець з питань вищої освіти з кібербезпеки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
Спікерки щиро поділилися власним досвідом, розповіли з чого розпочався їх шлях у кібербезпеці, як довго він триває та які найскладніші випадки спіткали їх у кар’єрі. Також розповіли про секрети успіху та дали настановчі поради студенткам, з чого почати рух до омріяної професії.
Протягом вебінару слухачки мали можливість поставити свої питання як онлайн, так і в чаті, чим вони і скористалися.
Щира подяка представникам проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» спікеркам Ользі Аксьоненко, Наталі Тусіній, Ользі Пасько, модераторці Олені Кравчук за організацію та проведення такого цікавого та надзвичайно корисного заходу.
Кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки