На базі Державного університету «Житомирська політехніка» в змішаному форматі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих вчених «Сталий розвиток країни в рамках європейської інтеграції». Здобувачі вищої освіти, молоді вчені та науково-педагогічні працівники могли доєднатися з використанням дистанційних технологій (Google-meet) та доєднатися офлайн до інтерактивної студії у конференц-залі центрального корпусу Житомирської політехніки.
Проведення конференції є традиційним і проходить щорічно. Організаторами конференції є кафедра екології та природоохоронних технологій та кафедра наук про Землю факультету гірничої справи, природокористування та будівництва Державного університету «Житомирська політехніка».
Цьогоріч, попри складні часи для нашої країни, участь у конференції взяли здобувачі вищої освіти з 25 закладів вищої освіти та наукових установ. На конференцію було подано понад 70 тез, які були поділені між трьома напрямами:
-
- екологічна безпека сталого розвитку;
- раціональне використання природних ресурсів;
- розвиток економічних інструментів досягнення цілей сталого розвитку.
Урочистою промовою відкрив конференцію проректор з науково-педагогічної роботи та інноваційного розвитку Державного університету «Житомирська політехніка» – Грицишен Димитрій Олександрович. Він привітав учасників конференції та наголосив на важливості та актуальності наукових досліджень щодо досягнення принципів та цілей сталого розвитку та побажав успіхів всім учасникам у подальшій науковій роботі.
Також з привітанням до учасників конференції звернулися: декан факультету гірничої справи, природокористування та будівництва Котенко Володимир Володимирович та завідувачка кафедри екології природоохоронних технологій Пацева Ірина Григорівна.
На пленарному засіданні, д.б.н., професор, професор кафедри екології та зоології Київського університету імені Тараса Шевченка; директор центру європейської та євроатлантичної інтеграції Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, керівник міністерської робочої групи Україна-НАТО –ГАНДЗЮРА Володимир Петрович, презентував доповідь на тему: «Розбудова національної системи стійкості як складова європейської та євроатлантичної інтеграції України».
Також з доповіддю виступила, к.б.н., заступник директора центру європейської та євроатлантичної інтеграції Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, МАТВІЄНКО Марія – «Розроблення екологічних освітніх програм у контексті стійкого розвитку».
Під час конференції були розглянуті актуальні теми досліджень, особливо, хочеться відмітити наступні доповіді:
-
- Новітня цифрова інфраструктура як інструментарій для боротьби зі змінами клімату (РУСНАК Олена);
- Дослідження токсичності наночастинок CdTe для організму людини (САЛЬНІКОВА Аліса);
- Проблеми утворення відходів в Україні та існуючі технології їх переробки (МУРИН Софія);
- Вплив військових тренувань у зоні місць базувань країн НАТО на водні екосистеми (КАБАНОВ Геннадій);
- Аналіз шляхів використання відходів, отриманих внаслідок видобування блочної сировини, як основних компонентів бетонних сумішей (ПАЛІЙ Ольга);
- Сучасні методи захисту водних ресурсів (ПОПОВА Карина);
- Ресурси водних екосистем Житомирського Полісся в умовах інтенсифікації антропогенного впливу (ГОРШКАЛЬОВА Віра);
- Перспективи реабілітації та відновлення іхтіоценозів Київського Полісся (КОСТРОМІН Дмитро);
- Технології відновлення водних ресурсів біологічними методами (СЕМЕНЧУК Микита);
- Екологічні характеристики букових фітоценозів Українських Карпат (КОНОВАЛЮК Світозар).
Оргкомітет конференції щиро дякує всім учасникам за активну участь та можливість обговорити актуальні теми досліджень у сфері сталого розвитку, євроінтеграції та збереження довкілля.
Зі збірником тез можна буде ознайомитись на сайті Державного університету «Житомирська політехніка» у розділі “Наукова діяльність / Конференції”.