Рекомендації щодо уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінку у надзвичайній ситуації

Shares

“З 2014 року російські окупаційні збройні формування активно використовують міни та інші аналогічні небезпечні вибухові пристрої, у тому числі, заборонені міжнародним правом. Використання цього виду озброєнь несе в собі серйозні, пролонговані в часі загрози й наслідки та призводить до численних випадків загибелі, каліцтва серед цивільного населення, включаючи дітей.

В той час, коли весь цивілізований світ відмовляється від протипіхотних мін та забороняє їх використання, російська федерація збільшує масштаби їхнього застосування в Україні та випробує нові зразки такої зброї. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти. За попередніми даними, очищення від вибухонебезпечних залишків потребують близько 80 тисяч квадратних кілометрів території України.

Підрозділи Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій та інших структур, щоденно ризикуючи життям, здійснюють операції з розмінування звільнених територій. З 24 лютого 2022 року підрозділами ДСНС знешкоджено понад 68 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі, близько 2 тисяч авіаційних бомб. Загалом обстежено і очищено близько 11,6 тисяч гектарів території нашої держави.” Вищезазначену інформацію доведено листом Міністерства освіти і науки України від 22.04.2022 року № 1/4408-22 “Про просвітницькі заходи з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації”.

У додатку до листа Міністерства освіти і науки України від 22.04.2022 року № 1/4408-22 містяться “Рекомендації щодо уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінку у надзвичайній ситуаціїї”. Просимо відповідально віднестися до ознайомлення з Рекомендаціями здобувачів освіти, науково-педагогічних працівників та співробітників університету!

Для зручності студентів Рекомендації також розміщені в електронних кабінетах здобувачів освіти на Порталі Житомирської політехніки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */