Днями у Житомирському державному технологічному університеті відбулося чергове засідання науково-дослідного гуртка. Тема зібрання – «Вплив гірничопромислового комплексу на природне середовище на прикладі родовищ бурштину».
Участь у заході взяли викладачі кафедри екології гірничо-екологічного факультету ЖДТУ – Распутна Т.А., Коцюба І.Г., Давидова І.В., а також студенти-екологи.
Моніторинг впливу гірничо-промислового комплексу на параметри природного середовища на прикладі родовищ бурштину України дає можливість зрозуміти фундаментальні причини суперечностей між суспільством і природою, які породили сучасну глобальну екологічну кризу, та необхідність її подолання.
В процесі ведення гірничих робіт на поверхню землі виноситься великий об’єм гірничої маси, кар’єрних вод, пилу і газу, до складу яких входить велика кількість речовин, що вважаються небезпечними для біосфери.
У гірничодобувних бурштинових районах України виникла екологічна ситуація, яка потребує невідкладних заходів охорони природного навколишнього середовища.
На засіданні гуртка були досліджені актуальні і цікаві питання впливу розробки родовищ бурштину на порушення гідрологічного та гідрогеологічного режиму природних поверхневих і підземних вод, аналізу вже існуючих наукових основ і практичних рекомендацій щодо комплексного використання бурштинових розсипних родовищ.
Наступне засідання буде присвячено ознайомленню з науковими основами екологічно безпечного надрокористування та рекомендацій щодо їх практичної реалізації у сфері розробки бурштинових родовищ.
Прес-служба Житомирського державного технологічного університету