20 травня 2025 року в Університеті Салерно (Італія) відбувся міжнародний семінар «Антикорупційна стратегія ЄС у державах-членах та країнах-кандидатах на вступ до ЄС». Захід проходив в межах діяльності Кафедри Жана Моне EUVALWEB — унікального майданчика для аналізу, обговорення та моделювання європейських політик у сфері права та безпеки.
Семінар став першим кроком у науковій співпраці факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин з Університетом Салерно (Італія). Житомирську політехніку на заході представили науковці – Юлія Мороз – професор кафедри національної безпеки, публічного управління та адміністрування, та Іван Новосьолов – керівник освітніх програм Інноваційного хабу університету.
Разом з колегами з Італії, Чорногорії та Північної Македонії вони обговорили виклики та рішення у сфері антикорупційної політики, зокрема у контексті європейської інтеграції України. Семінар відкрила професор Teresa RUSSO (Associate Professor of European Union Law, DSG, Unisa), яка у своєму вступному слові окреслила сучасний підхід ЄС у сфері антикорупційної політики та наголосила на важливості міждисциплінарного підходу й залученні молоді до розбудови прозорої Європи. Також було розглянуто вплив штучного інтелекту на боротьбу з корупцією (Fabio COPPOLA – Researcher of Criminal Law, DSG, Unisa), виклики співпраці кримінальних судових органів Чорногорії в процесі переходу до стандартів ЄС (Dr. Nikola ŠARANOVIĆ – Lecturer in Public International Law and Fundamentals of EU Law, Faculty of Legal Sciences and Humanities, University of Donja Gorica, Montenegro). Молоді дослідники (Emanuele VANNATA – Ph.D in Legal Sciences, DSG, Unisa), Roze Surlovska RISTEVSKA, Elena TRAJKOVSKA – Ph.D. students, Faculty of Law, Goce Delcev University, Štip, North Macedonia) зупинилися на таких важливих питаннях як вплив корупції на повагу до прав людини та основні цінності ЄС.
Участь у семінарі взяли також студенти факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин різних спеціальностей та освітніх рівнів. Для студентської молоді захід став унікальною можливістю почути безпосередньо від експертів про реальні виклики антикорупційної політики в різних країнах, поставити запитання, подискутувати та глибше зануритися в тематику європейських інтеграційних процесів. Інтерес молоді засвідчив важливість подібних форматів у формуванні нового покоління фахівців, здатних мислити критично.
Ми щиро вдячні нашим європейським колегам за надану можливість доєднатися до важливої та змістовної дискусії. Для нас надзвичайно цінним є обмін досвідом, поглядами та підходами до вирішення актуальних викликів. Такі зустрічі сприяють не лише поглибленню професійного діалогу, але й зміцненню партнерства, заснованого на взаємній повазі, довірі та спільних цінностях.
Житомирська політехніка — там, де формуються рішення, що змінюють майбутнє!
Більше інформації за посиланнями: