Студенти університету долучилися до Національного тижня безбар’єрності у заході «Дендропарк без бар’єрів»

Shares

В межах Національного тижня безбар’єрності, який відзначається з 19 до 25 травня, на території Поліського філіалу УкрНДІЛГА відбувся просвітницький захід «Дендропарк без бар’єрів». Студенти Державного університету «Житомирська політехніка» долучились до заходу, організованого структурним підрозділом кафедри екології університету на базі науково-дослідної установи «Поліський філіал Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького».

Захід мав на меті формування культури інклюзивності, екологічної освіти та розвитку командної роботи серед студентської молоді. Учасники отримали унікальну можливість на практиці дослідити, що безбар’єрний простір – це не лише фізичні умови, а й особлива ментальність суспільства, важливий крок до рівноправної освіти та науки.

Програма заходу розпочалась із короткої лекції про безбар’єрність, де студенти ознайомились із біорізноманіттям дендропарку та основними принципами інклюзивності. Після теоретичної частини та вивчення видового різноманіття місцевих рослин, учасники взяли участь в опитуванні щодо доступності природного середовища.

Особливе захоплення викликала станція орієнтації на дотик, де студенти практикували розпізнавання природних об’єктів виключно за тактильними відчуттями. Вони досліджували шишки, жолуді, каштани, кору різних дерев, а також гілочки ялівцю, тису, сосни та ялини.

Для розвитку емпатії та довіри учасники спробували пересуватися територією з пов’язкою на очах, покладаючись лише на голос напарника. “Це не просто гра — це спосіб краще зрозуміти одне одного”, – ділилися враженнями студенти.

Символічним завершенням заходу стало створення “Дерева інклюзії”, яке уособлює єдність, підтримку та різноманіття. На ньому студенти та науковці залишили свої щирі побажання та враження від участі в заході. Послання відображали вдячність за отриманий досвід, підтримку та сподівання на більш доступне майбутнє.

Подібні ініціативи кафедри екології Державного університету «Житомирська політехніка» сприяють не лише теоретичному, а й практичному впровадженню принципів інклюзивності та безбар’єрності в освітньому процесі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */