Нове обладнання для університету від Інституту дослідження кібервійни

Shares

Активна співпраця закладу вищої освіти зі стейкхолдерами завжди приносить позитивний результат як для здобувачів освіти, так і для представників реального сектору економіки. Особливо актуальним це питання є для високотехнологічний напрямків та галузей, таких як «Інформаційні технології».

Житомирська політехніка активно співпрацює зі своїми партнерами. Ця співпраця реалізується в різний спосіб, зокрема, через долучення їх представників до заходів з підтримки освітнього процесу, проведення наукового та експертного консультування, реалізації різноманітних освітніх і соціальних проєктів, тощо.

Одним з стейкхолдерів, який активно долучився до співпраці з Житомирською політехнікою у 2024-2025 н.р. стала Громадська організація «Інститут дослідження кібервійни (ICWR, Institute of Cyber Warfare Research). Особливістю діяльності ICWR є активна підтримка наукових досліджень та покращення освіти у сфері кібербезпеки, що є актуальним для Житомирської політехніки.

Разом університет та ICWR вже реалізували певні кроки співпраці – викладачі брали участь у круглих столах та інших заходах, що проводилися ICWR, студенти та викладачі університету для проведення освітнього процесу та кібербезпекових досліджень отримали ліцензії MULLVAD VPN.

19 квітня 2025 року було реалізовано черговий крок співпраці – представники ICWR поповнили матеріально-технічну базу університету серверним, мережевим та кібербезпековим обладнанням. Це обладнання стало чудовим розширенням матеріально-технічної бази лабораторій кафедри компʼютерної інженерії та кібербезпеки, що використовується для підготовки здобувачів вищої освіти з бакалаврських та магістерських програм «Комп’ютерна інженерія», «Кібербезпека», «Інформаційні відеосистеми та системи контролю доступу», «Телекомунікації та радіотехніка».

Мережні пристрої будуть використовуватися на заняттях із навчальних дисциплін: «Комп’ютерні мережі», «Мережні технології», «Бездротові мережі»,  «Мережна безпека», «Кібероперації», «Системи технічного захисту інформації» тощо, а сервер для розширення можливостей кафедрального міні-кіберполігону. Крім того, це обладнання також стане у нагоді під час виконання курсових і кваліфікаційних робіт та проєктів, а також проведення досліджень студентських наукових гуртків.

Щира подяка керівникові ICWR Єгору Аушеву, операційному директорові  ICWR пану Максиму Петльованому, експертові  ICWR Джорджу Папаризі за активну підтримку плідної співпраці з Житомирською політехнікою.

Кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */