Студенти та викладачі університету прослухали лекції від польського професора Єжи Ридлевського

Shares

25 квітня 2025 року викладачі та студенти університету прослухали  онлайн-лекції від польського професора Гірничо-Металургійної Академії в Кракові Єжи Ридлевського за тематичними напрямами: «Теорія ігор в економіці та управлінні» та «Статистика в менеджменті».

На лекції були присутні викладачі кафедри менеджменту, бізнесу та маркетингових технологій, кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку, кафедри фінансів та цифрової економіки, а також здобувачі освітніх ступенів «бакалавр», «магістр» та «доктор філософії» спеціальностей 071 «Облік і оподаткування», 073 «Менеджмент», 075 «Маркетинг», 076 «Підприємництво та торгівля» та 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок».

Під час лекції, присвяченої особливостям використання теорії ігор в управлінні, пан Єжи Ридлевський акцентував увагу на умовах, які мають бути дотримані для застосування принципів теорії ігор, звернув увагу на питання, пов’язані із раціональністю поведінки учасників гри, а також зауважив, що засади теорії ігор можуть використовуватися на усіх рівнях управління. Спікер провів ретельну класифікацію ігор, що розглядаються в рамках їх теорії та ознайомив аудиторію з їх особливостями.

При розгляді питань використання статистичних даних лектором було встановлено основні напрями їх застосування в менеджменті:

  • Сегментація клієнтів і ринку. Підтримка демографічного, поведінкового аналізу або аналізу переваг клієнтів.
  • Покращення якості. В управлінні якістю (методологія управління якістю спрямована на вдосконалення процесів шляхом мінімізації помилок і зменшення мінливості), статистика відіграє ключову роль в ідентифікації першопричин дефектів.
  • Оптимізація ресурсів. Допомагає визначити найбільш ефективне використання людських, фінансових і матеріальних ресурсів.
  • Бенчмаркінг і порівняння. Дозволяє порівнювати результати з конкурентами або галузевими стандартами.
  • Обґрунтування рішень для зацікавлених сторін. Оприлюднення статистичних показників та результатів статистичного аналізу зміцнюють аргументи та підвищують довіру з боку інвесторів чи партнерів.

Лектором відмічено, що переважна більшість фізичних, технічних, соціально-економічних та інших процесів відбуваються більш-менш випадковим чином. Наприклад, явища, які ми схильні вважати цілком випадковими:

1) кидаємо кубик – ми не знаємо, скільки крапок випаде 1, 2, 3, 4, 5, 6;

2) кількість опадів в Житомирі в 2025 році – ми не знаємо, коли і скільки буде дощу;

3) граючи на фондовому ринку – ми не знаємо, скільки будуть коштувати акції наших компаній через два дні, через рік.

Під час лекцій студенти поставили запитання професору Єжи Ридлевському та дізнатися особливості застосування та наслідки використання теорії ігор у менеджменті суб’єктів господарювання.

Також під час лекцій здобувачі вищої освіти ознайомилися з основними напрямами використання статистичних даних в менеджменті та порядком розрахунку та інтерпретації статистичних середніх, характеристик центру розподілу та показників варіації щодо встановлення ступеня однорідності сукупності та типовості статистичної середньої для сукупності.

Студенти набули навичок щодо розрахунку та інтерпретації показників при проведенні аналізу рядів розподілу, що можуть бути застосовані в процесі написання бакалаврських, магістерських та дисертаційних робіт, і в результаті підтвердять практичне значення наукової новизни.

Проведення подібних лекцій відображає широку міжнародну академічну співпрацю Житомирської політехніки для обміну науковим та академічним досвідом з навчальними закладами Європи. Лекції польського професора стали чудовою можливістю для студентів розширити свої академічні горизонти, ознайомитися з новітніми дослідженнями та сучасними викликами у своїй галузі. Живе спілкування з викладачем із-за кордону стимулює інтерес до міжнародної науки, сприяє розвитку міжкультурної комунікації та мотивує студентів вдосконалювати свої знання іноземних мов.

Дякуємо професору Єжи Ридлевському за цікаві, змістовні лекції щодо практичного застосування статистичних методів в менеджменті та завідувачу кафедри інженерії програмного забезпечення, д.п.н., професору, Вакалюк Тетяні за організацію заходу!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */