З 21 по 23 квітня 2025 року студентська кібербезпекова команда Житомирської політехніки CyberRangers взяла участь в українсько-естонських змаганнях з кібербезпеки «UA-EE Cyber Shield via Tallinn Mechanism (Eastern version)».
Ці змагання проводилися у межах міжнародної ініціативи «Талліннський механізм» (Tallinn Mechanism), яка була започаткована у грудні 2023 року з метою посилення кібербезпеки України. Зараз учасниками цієї ініціативи є 12 країн Європи та Північної Америки – Естонія, Україна, Нідерланди, Канада, Польща, Франція, Швеція, Німеччина, Данія, США, Велика Британія, Італія, а спостерігачами – міжнародні організації НАТО та ЄС.
Організаторами змагань були Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України, Посольство Естонії в Україні, Естонський центр міжнародного розвитку (Estonian Centre for International Development), Академія електронного урядування (E-Governance Academy), естонська компанія з кібербезпеки CybExer Technologies. Сприяла проведенню заходу українська кібербезпекова компанія AmonSul.
Мета змагань «UA-EE Cyber Shield» – надання учасникам знань та практичних навичок з попередження, виявлення й реагування на сучасні кіберзагрози. Реалістичні сценарії кіберінцидентів дозволили командам працювати в умовах, максимально наближених до реальних кібератак, підвищуючи професійний рівень фахівців державних органів, критично важливих підприємств, студентів та курсантів провідних українських закладів вищої освіти.
Змагання відбулися у місті Києві і тривали три дні. До участі в них долучилися 146 учасників у складі 25 команд, які представляли ДСНС України, Міністерство оборони України, ЗСУ, ДССЗЗІ, Національну поліцію України, Національний координаційний центр кібербезпеки та університети міст Києва, Хмельницького, Львова, Одеси, Запоріжжя та Житомира.
Команда Житомирської політехніки набрала 6280.19 балів і зайняла 17 місце у підсумковому рейтингу.
Капітан нашої команди зазначає:
«Цього разу змагання для нашої команди відбувалися у новій ролі – команді захисту (Blue Team). Нам необхідно було виконувати активний моніторинг системи, проводити аналіз та виявляти потенційні загрози і відбивати атаки.
Наша команда продемонструвала гарну стійкість під час змагань – сервіси, які були надані команді, працювали у штатному режимі, проблем та збоїв не було зафіксовано. Рівень всіх команд на цих змаганнях був високий, більшість команд набрали приблизно однакову кількість балів.
Відрив забезпечувала лише швидкість реагування на інциденти, яку безумовно мали представники реального сектору кібербезпеки, оскільки вони мають реальний досвід і постійну практику кіберзахисту.
Вважаю, що для першої участі у змаганнях такого формату команда показала гарний результат, а головне дівчата та хлопці отримали дуже цінний досвід роботи з реальними моніторинговими системами, аналітикою загроз, реагуванням на атаки та їх відбиттям.»
Кафедра компʼютерної інженерії та кібербезпеки Житомирської політехніки пишається тим, що команда нашого університету взяла активну участь у цих змаганнях. Саме такі змагання дають змогу демонструвати та підтверджувати високий рівень підготовки наших студентів та їх спрямованість на забезпечення високого рівня кібербезпеки України, а також мотивувати студентів до подальшого професійного розвитку.
Щира подяка Національному координаційному центру кібербезпеки РНБО України, Посольству Естонії в Україні за запрошення та чудове проведення змагань.