16 квітня відбулася XII Всеукраїнська науково-практична конференція «Current Trends in Young Scientists’ Research», організована кафедрою теоретичної та прикладної лінгвістики. Здобувачі освіти різних спеціальностей презентували результати своїх досліджень англійською мовою. Загалом на конференцію було подано понад 100 заявок із тезами.
Одним з пріоритетних напрямів роботи факультету педагогічних технологій та освіти впродовж життя є забезпечення вміння молодих науковців комунікувати з колегами мовою міжнародного спілкування. Конференція охопила сферу гуманітаристики, медицини, економіки, інженерії, безпеки та інформаційних технологій. На пленарному засіданні виступили молоді науковці Житомирської політехніки та Бердичівського педагогічного фахового коледжу. Жваве обговорення викликали доповіді з прикладної лінгвістики та міжнародної економіки.
Учасники й гості конференції підкреслили значущість використання англійської мови для розкриття потенціалу науковців України.
Конференції передувала гостьова лекція Олександра Бондаренка, давнього партнера кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики, директора перекладацької компанії «Translatel», члена експертної групи індустрії лінгвістичних послуг (LIND Expert Group) Генерального Директорату Європейської Комісії з питань перекладу, доцента Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.
Спікер розповів про індустрію лінгвістичних послуг та ключові навички для успіху, підкреслив провідну роль прикладних лінгвістів у цій галузі. Відповіді на питання студентів спричинили бурхливу дискусію щодо перспективи розвитку лінгвістичних послуг, підходів до викладання мовознавчих дисциплін та значущості новітніх технологій, спрямованих на опрацювання та аналіз мови. “Студенти Житомирської політехніки вже вкотре успішно проходять відбір до Літньої школи перекладу, організованою нашою компанією, спільно з ЦДУ ім. В. Винниченка та КПІ, – додав Олександр Бондаренко, – що свідчить про високу якість освітніх програм кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики”.
Щиро дякуємо нашому гостеві, організаторам та учасникам події.