Студенти спеціальностей «Філософія», «Публічне управління та адміністрування» та завідувач кафедри журналістики та філософських студій Вадим Слюсар взяли участь у засіданні Філософського клубу «Sophia garden». На заході знаний журналіст, філософ Віктор Радчук виступив з темою «Цивілізацію, яку ми втрачаємо», присвячену Паризькій декларації «Європа, в яку ми можемо вірити». Події останніх років внесли серйозні корективи в осмислення основних тез декларації, які у момент проголошення уже отримали критичну пресу.
З доповідями, які розкрили зазначену проблему з позицій викликів духовної культури, виступили кандилати наук з богослов’я Андрій Лаврентюк та Іван Сопронюк. Для студентів-філософів участь у засіданні Клубу стала гарною нагодою представити власні результати досліджень, адже вони уже мають низку наукових публікацій з актуальних проблем сучасності. А також взяти участь в полемічному обговоренні контраверсійних ідей авторів Паризької декларації в такому поважному інтелектуальному середовищі.
«Я був одним із співзасновників Філософського клубу «Sophia garden», який виступає майданчиком для обговорення актуальних проблем сучасності. Приємно визнавати, що і в нашому місті загалом, і в нашому університеті – Житомирській політехніці – зокрема є низка платформ, на яких інтелектуальні еліти мають здатність обмінюватися думками, презентувати власні дослідження, пропонувати конкретні рішення. Формат філософського клубу передбачає участь не лише філософів, а й усіх охочих долучитися до обговорення. Надзвичайно приємно вразили наші студенти високою інтелектуальною культурою та здатністю критичного мислення й продукування нестандартних рішень», – коментує Вадим Слюсар.
«Для мене це дуже цікавий досвід, наші викладачі завжди стараються організовувати зустрічі з цікавими людьми, де ми маємо змогу обговорювати важливі теми. Ми від них уже багато чули і про цей Філософський клуб і запрошення взяти участь в засідання було надзвичайно приємним. Також подобається організація засідання, де кожному надається право висловити свою точку зору, незалежно від віку та статусу. І що важливо, до неї дослухаються», – студент, Максим Кірієнко.
«Дуже здорово, що мав змогу побувати на такому заході. Моя спеціальність передбачає розуміння сучасних соціальних процесів, а тому дізнатися про сучасні цивілізаційні виклики вкрай корисно. Тим паче, що тут панує атмосфера взаємоповаги, де кожен має можливість висловити власну позицію, вступити в предметну дискусію», – студент, Захар Шестопал.