Семінар «Модель соматичної та психодуховної терапії в роботі з психосоматичними розладами» від Олексія Сабадухи

Shares

25.03.2025 року в Житомирській політехніці відбувся семінар «Модель соматичної та психодуховної терапії в роботі з психосоматичними розладами», який провів Олексій Сабадуха, психолог, к.філос.н., доц. кафедри психології та соціального забезпечення Державного університету «Житомирська політехніка», голова української асоціації психосоматичної терапії.

Сабадуха О.В. поділився власним десятирічним досвідом роботи у галузі психосоматики, результатом якого є модель соматичної та психодуховної терапії. На семінарі було охарактеризовано розлади, які розуміються як психосоматичні за МКХ-10 та їх патогенез. Було проаналізовано роль психодинамічної та психофізіологічної моделей у патомеханізмі формування психосоматичного розладу, спираючись також й на нейробіологічні дослідження А. Корба. Спікер проаналізував класичні способи психосоматичної діагностики – скринінги та психологічні тести, утім, підкреслив, що авторська практика «Тілесно-емоційне усвідомлення та прийняття» дозволяє чіткіше визначити емоційну причину психосоматичного розладу.

На семінарі було зазначено, що показаннями до застосування моделі соматичної та психодуховної терапії є низка соматичних та невротичних розладів. Сабадуха О.В. зазначив, що теоретичними засадами моделі соматичної та психодуховної терапії є правила вісцеральної терапії, закони структуральної остеопатії; принципи тілесно-орієнтованої психотерапії; ключові позиції психоаналізу, аналітичної психології та психосинтезу; логотерапія В.Франкла; ключові позиції когнітивно-поведінкової психотерапії, гештальт-терапії; нейробіологічні дослідження А.Корба, Б. ван дер Колка. Було охарактеризовано кожен етап роботи в моделі соматичної та психодуховної терапії:

  • Тілесні та тілесно-орієнтовані техніки;
  • Самодистанціювання (практика «Тілесно-емоційне усвідомлення та прийняття в терапії соматики/невротичних розладів»);
  • Масажу в медитативному стані або практик самоусвідомлення;
  • Самотрансценденція (практика «Діалог з вищим Я»).

Сабадуха О.В. наголосив, що модель соматичної та психодуховної терапії є ефективною у роботі не лише з соматоформиними розладами (конверсійними, функціональними у патогенезі), а й з психосоматозами, дозволяючи, з одного боку, виявити та опрацювати емоційну причину соматичної дисфункції, а з другого – усунути тілесні блоки на фізичному рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */