19 грудня 2024 року на кафедрі робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна відбулося чергове обговорення освітніх програм (ОП) та навчальних планів для освітніх рівнів «бакалавр» і «магістр» спеціальності G7 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».
Захід проходив у змішаному форматі за участі гарантів відповідних ОП: професора кафедри, д.т.н. Валерія Кириловича, доцента кафедри, к.т.н. Олександра Добржанського та старшого викладача кафедри, к.т.н. Олександра Підтиченка.
Участь у заході взяли представники провідних підприємств і організацій:
- Віталій Покляченко, директор ТОВ «Магія комфорту»;
- Геннадій Поберезніченко, керівник напряму будівництва Компанії Віло Україна;
- Олександр Мілевський, технічний директор ПрАТ «Біо мед скло»;
- Анатолій Микитенко, начальник дільниці контрольно-вимірювальних приладів та автоматики Фабрики банкнотного паперу НБУ;
- Олександр Савчук, начальник інструментального цеху ІП «Євроголд Індестріз ЛТД».
Також у заході взяли участь студенти освітніх рівнів «бакалавр» і «магістр» спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» та викладачі кафедри, залучені до реалізації освітніх програм.
На початку заходу декан факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки доц. Андрій Ткачук окреслив основні цілі таких обговорень, розповів про етапи становлення освітніх програм кафедри, зміни у шифрах і назвах спеціальності, а також про очікувані результати зустрічі.
Завідувач кафедри доц. Олексій Громовий у своєму виступі підкреслив значення круглих столів для вдосконалення ОП та підготовки до майбутніх акредитацій.
Гаранти освітніх програм «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» і «Інтелектуальні роботизовані системи управління» для бакалаврського рівня Олександр Підтиченко та Олександр Добржанський ознайомили учасників із діяльністю кафедри, досягненнями у розвитку матеріально-технічної бази, участю у міжнародній співпраці, а також представили навчальні плани ОП. Висвітлено їх структуру, склад дисциплін і ключові відмінності у порівнянні з програмами інших закладів вищої освіти.
Детальний аналіз магістерської ОП «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» представив професор кафедри д.т.н. Валерій Кирилович. Він наголосив на змінах, впроваджених в останній редакції програми, та презентував склад її освітніх компонентів.
Олександр Підтиченко також зупинився на історії розвитку освітніх програм кафедри, звернувши увагу на зміни, які впроваджувалися у відповідь на пропозиції учасників попередніх круглих столів, починаючи з 2017 року.
Обговорення завершилося виступами представників підприємств та здобувачів освіти, які поставили актуальні питання та запропонували ідеї щодо вдосконалення освітніх компонентів.
Зустріч показала зацікавленість усіх сторін у вдосконаленні освітніх програм і продемонструвала важливість діалогу між закладом освіти, студентами та роботодавцями для підвищення якості підготовки фахівців.