У 2024 році Україна вперше приєдналась до програми Interreg Europe . Житомирська політехніка увійшла до пулу партнерів, якого влітку було затверджено Спільним Комітетом для реалізації одразу двох проєктів програми у якості повноцінних партнерів.
І вже у жовтні 2024 року експерткиню від України було відібрано до групи експертів команди Interreg Europe Policy Learning Platform.
Експертна перевірка, якою можуть скористатись партнери програми затверджених проектів Interreg Europe, – це дводенна зустріч, під час якої розглядаються завдання регіональної політики разом із групою ретельно відібраних колег із відповідним досвідом та експертами Платформи. Також залучаються місцеві стейкхолдери. Мета – надати рекомендації та дорожню карту для вирішення проблеми.
26-27 листопада 2024 року Interreg Europe Policy Learning Platform провела виїзну експертну перевірку для муніципалітету Крістіансанд (Норвегія), який попросив поради щодо вирішення проблеми інтеграції на ринок праці мігрантів з акцентом на вимушено переміщених осіб з України.
Разом із тематичними експертами Платформи з напрямку «Більше соціальної Європи» Еріком Глоерсеном, Мартом Велісте, провідним менеджером Платформи Торстеном Кохлішем, cтаршею спеціалісткою з політики Спільного секретаріату Interreg Europe Іларією Рамагліоні у експертній оцінці взяли участь шість колег:
- Ева Ріікерс, проєктна і програмна менеджерка муніципалітету Роттердама (Нідерланди);
- Юлія Богоявленська, очільниця Офісу фандрейзингу Державного університету “Житомирська політехніка” (Україна);
- Вероніка Руллі, проєктна менеджерка Європейсько-Українського Хабу, м. Копенгаген (Данія);
- Таавет Томберг, керівник проєктів і програм Естонської програми у справах біженців, м. Таллінн (Естонія);
- Міхаела Гіл, очільниця Європейських Програм муніципалітету Фундао (Португалія);
- Олександра Ластовецька, очільниця шведсько-українського інтеграційного центру, дослідницької асоціації “Medborgarskolan Syd”, регіон Сконе (Швеція).
Колеги з муніципалітету Крістіансанд ознайомилися з досвідом інших організацій (колег) щодо інтеграції на ринок праці іммігрантів і, зокрема, з України.
Під час рецензування командою експертів було забезпечено:
- Поглиблений аналіз політичної проблеми
- Обмін досвідом із відповідними політиками
- Презентація потенційних рішень
Вдячні Interreg Europe Policy Learning Platform за можливості!
Більше соціальної Європи!
#Interreg_Europe #Interreg_Europe_Policy_Learning_Platform #EC #EU