12 грудня 2024 р. керівник Центру розвитку професійної кар’єри Житомирської політехніки Вячеслав Ткачук провів семінар «Професійна кар’єра фахівця в умовах сучасного ринку праці» для здобувачів вищої освіти 2-го року навчання факультету інформаційно-комп’ютерних технологій.
Цей захід був ініційований та організований сумісно завідувачкою кафедри компʼютерних наук Мариною Граф та завідувачем кафедри компʼютерної інженерії та кібербезпеки Андрієм Єфіменком за сприяння гарантів бакалаврських освітніх програм «Комп’ютерна графіка та розробка ігор» (спец. 122 Компʼютерні науки), «Комп’ютерна інженерія» (спец. 123 Комп’ютерна інженерія), «Кібербезпека» (спец. 125 Кібербезпека та захист інформації), «Системи бізнес-аналітики» (спец. 126 Інформаційні системи та технології), «Біомедичний комп’ютинг»» (спец. 163 Біомедична інженерія), «Інформаційні системи та системи контролю доступу» та «Телекомунікації та радіотехніка» (спец. 172 Телекомунікації та радіотехніка), «Інженерія програмного забезпечення» ), «Веб технології» (спец. 121 Інженерія програмного забезпечення).
На семінарі розглядалися питання найважливіших змін на сучасному ринку праці України та світу, а також значення кар’єри фахівця для вдалого працевлаштування на ньому. На початку заходу пан Вячеслав ознайоми здобувачів із ключовими векторами роботи ЦРПК, а саме:
- допомога з підготовкою резюме (CV) та необхідних супровідних документів для подання кандидатури на вакансії,
- проведення тематичних зустрічей зі здобувачами вищої освіти;
- пошук і використання різних форм комунікації здобувачів і представників бізнесу (круглих столів, гостьових лекцій, бізнес-ігор, екскурсій на виробництво) тощо.
Доповідач також акцентував увагу аудиторії на цінності кар’єри та важливості її розвитку для якісної професійної самореалізації. Щодо цього здобувачам були показані ключові тенденції сучасного українського ринку праці (зокрема, зростаюча потреба бізнесу у нових працівниках, підвищення розміру зарплат, дефіцит кадрів, розвиток персоналу), динаміка кількості вакансій у до- і післявоєнний періоди, розміри очікуваного та пропонованого розміру зарплати при первинному наймі, досвід збереження на підприємствах дистанційних робочих місць, а також способи подолання підприємствами проблеми дефіциту кадрів у 2024 р., що включають: розробку програм для інтеграції молодих працівників, передачу окремих бізнес-процесів зовнішнім постачальникам, автоматизацію та комп’ютеризацію процесів, перекваліфікацію співробітників або перерозподіл їх посадових обов’язків та ін.
Для зміцнення бренду випускників з освітніх програм факультету інформаційно-комп’ютерних технологій і, відповідно, підвищення шансів на успішне працевлаштування на ринку праці здобувачам була надана порада використовувати професійні соцмережі, які спеціалізуються на ділових і професійних контактах. Зокрема, студентами ще під час навчання рекомендувалося для використання такі інструменти, як LinkedIn, GitHub, DOU тощо. Особливий акцент було поставлено на мережі LinkedIn, яка дає змогу отримати підтримку спільноти фахівців платформи, поділитися своїм досвідом роботи та освітніми здобутками, отримати підтвердження власним практичним навичкам від користувачів-професіоналів та ін. Для полегшення інтеграції у цю мережу здобувачам було надано рекомендації щодо роботи з профілем фахівця на платформі.
Також спікер надав присутнім корисні поради щодо використання для зміцнення свого персонального бренду професійних соцмереж GitHub, який як веб-ресурс є вкрай популярним серед TECH-фахівців, оскільки надає можливість безкоштовно зберігати проєкти в репозиторіях і ділитися своїми pet-проєктами, та веб-сервісу DOU, що є корисним під час пошуку здобувачами роботи, бо його підтримують та відслідковують більшість українських IT-компаній, які шукають собі нових співробітників.
Декан факультету інформаційно-комп’ютерних технологій, к.т.н., доц. Тетяна Нікітчук та завідувачі кафедр комп’ютерних наук, Ph.D Марина Граф та комп’ютерної інженерії та кібербезпеки, к.т.н., доц. Андрій Єфіменко висловлюють щиру вдячність керівнику Центру розвитку професійної кар’єри Вячеславу Ткачуку та завідувачу Центру культури студентської молоді Світлані Санніковій за проведення змістовної та пізнавальної зустрічі зі здобувачами. Впевнені, що одержані знання та практичні навички, в т. ч. з ефективного використання професійних інструментів для просування фахівців на ринку праці, в майбутньому допоможуть студентам в успішному працевлаштуванні та розвитку професійної кар’єри.