У Центрі ветеранського розвитку Державного університету «Житомирська політехніка» стартувало навчання першої в Україні групи майбутніх фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. До групи увійшли 30 осіб: ветерани, члени їхніх родин, а також члени сімей загиблих захисників із Житомирської, Хмельницької та Вінницької областей. Ця подія є важливим кроком у формуванні системи підтримки ветеранів в Україні.
На урочисте відкриття завітали почесні гості, серед яких заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова, директор Департаменту забезпечення переходу від військової служби до цивільного життя Міністерства у справах ветеранів України Альона Скорзова, голова правління ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда. У своїх промовах вони наголосили на важливості цієї професії для суспільства, відзначивши роль фахівців у сприянні адаптації ветеранів та інтеграції їхніх родин у громаду.
Найважливішим у професії «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» є створення індивідуального підходу до кожного ветерана, що передбачає розуміння потреб, з якими вони повертаються до цивільного життя, та забезпечення комплексної допомоги: від медичної й психологічної реабілітації до соціальної інтеграції та професійного розвитку. Іншою важливою складовою є роль фахівців як навігаторів у системі ветеранських послуг. Вони консультують, організовують доступ до ресурсів і навіть представляють інтереси ветеранів у разі потреби. Збір і аналіз даних про потреби ветеранів дозволяють розробляти ефективніші політики та програми підтримки як на місцевому, так і на національному рівнях.
Ми розуміємо, що ключова цінність професії полягає в поєднанні людяності, професіоналізму та здатності забезпечити доступ ветеранів до необхідних ресурсів і можливостей для якісного життя після військової служби.
Навчання майбутніх фахівців із супроводу здійснюватиметься на базі університету сертифікованими тренерами протягом двох тижнів за спеціально розробленою програмою ГО «Простір можливостей», що включає вивчення основ соціального захисту, правового забезпечення, психологічної підтримки, а також комунікаційних і управлінських навичок.
Протягом останніх десяти років у Житомирській політехніці ми прагнули інтегрувати зусилля академічної спільноти, громади та держави для формування дієвої та професійної системи допомоги ветеранам і членам їхніх родин. Сьогодні, завдяки багатьом небайдужим професіоналам своєї справи з різних сфер діяльності та рівнів відповідальності, ми робимо черговий крок у цьому напрямі. Крім того, Житомирська політехніка активно працює над розробкою програми реабілітації жінок-ветеранок.
Дякуємо всім, хто втілив програму підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у життя. Бажаємо учасникам програми продуктивного навчання, нових знань та натхнення у важливій справі, адже кожен із вас не лише здобуде нову професійну кваліфікацію, а й стане частиною системи підтримки, яка змінює життя людей!