03 грудня 2024 р., в рамках проведення планових зустрічей зі здобувачами вищої освіти, керівник Центру розвитку професійної кар’єри (ЦРПК) Вячеслав Ткачук зустрівся зі студентами 3-го курсу факультету інформаційно-комп’ютерних технологій освітнього ступеня бакалавр освітніх програм «Комп’ютерні науки», «Інформаційні системи та технології», «Комп’ютерна інженерія», «Кібербезпека та захист інформації», «Біомедичний комп’ютинг», «Інформаційні системи та системи контролю доступу», «Телекомунікації та радіотехніка» та провів семінар на тему «Професійна кар’єра фахівця в умовах сучасного ринку праці». Спілкування відбувалося на запрошення гарантів зазначених освітніх програм.
На початку спілкування здобувачів було ознайомлено із загальною метою діяльності ЦРПК – сприяння у працевлаштуванні здобувачів вищої освіти шляхом налагодження перспективних партнерських відносин з місцевим бізнесом, а також зміцнення персонального бренду майбутніх фахівців на ринку праці. До того ж присутні дізналися про ключові напрями роботи Центру, що включають: допомогу з підготовкою резюме та супровідних документів для подання на вакансії, проведення зустрічей зі студентами на пізнавальні теми зі сфери побудови професійної кар’єри, пошук можливостей для комунікації здобувачів вищої освіти та представників бізнесу у різних формах спілкування та ін.
Акцентувалася увагу на важливості розвитку професійної кар’єри фахівців та розстановки пріоритетів у їх роботі. У цьому зв’язку спікером доречно було наведено ключові тенденції ринку праці у період 2022–2024 рр., серед яких: потреба компаній у нових працівниках, необхідність підвищення розміру заробітних плат, наявність дефіциту кадрів, потреба у розвитку персоналу. Крім того, зі слайдів презентації здобувачі мали можливість ознайомитися з динамікою кількості вакансій на українському ринку праці в останні роки, що, до слова, показує вище значення цього показника у 2024 р. порівняно з періодом початку війни, збільшення очікуваного кандидатами розміру заробітної плати при первинному наймі, який у звітному році вже суттєво перевищує пропоновану емплоєрами стартову заробітну плату, та методи подолання дефіциту кадрів, до яких вдаються керівники та HR-фахівці підприємств.
Для зміцнення бренду фахівців випускової кафедри запропоновано використовувати професійні соціальні мережі, серед яких інструмент LinkedIn, що дає змогу отримати підтримку спільноти фахівців платформи, поділитися своїм досвідом роботи та освітніми здобутками, отримати підтвердження власним практичним навичкам від користувачів-професіоналів та ін. У підсумку здобувачам було надано рекомендації щодо створення профілю фахівця у професійній мережі LinkedIn та запропоновано підписатися на оновлення стрічки новин офіційної сторінки Житомирської політехніки на цій платформі.
Окремо хочеться відзначити долучення до бесіди зі студентами доцента кафедри комп’ютерних технологій у медицині та телекомунікаціях, к.т.н., доц. Романа Коломійця, який надав присутнім корисні поради щодо використання для зміцнення бренду фахівця професійних соціальних мереж для комп’ютерних спеціальностей на кшталт GitHub, який як веб-ресурс є вкрай популярним серед tech-фахівців, оскільки надає можливість безкоштовно зберігати проєкти в репозиторіях і ділитися своїми pet-проєктами, а також DOU – української онлайн-платформи для програмістів, на якій у межах діючого форуму можна запитати й отримати відповідь від досвідчених фахівців, а також ознайомитися з публікаціями блогів, які ведуть інші програмісти. Крім того, даний сервіс є дуже корисним під час пошуку роботи, бо його підтримують та моніторять більшість українських IT-компаній, які шукають собі співробітників.
Центр розвитку професійної кар’єри Житомирської політехніки висловлює щиру вдячність завідувачам кафедр комп’ютерних наук, Ph.D Марині Граф, комп’ютерної інженерії та кібербезпеки, к.т.н., доц. Андрію Єфіменко та завідувачу кафедри комп’ютерних технологій у медицині та телекомунікаціях, к.т.н., доценту Владиславу Чухову, за сприяння у проведенні цікавої та корисної зустрічі зі здобувачами. Сподіваємося, що набуті практичні навички, в т. ч. з ефективного використання професійного інструменту LinkedIn, допоможуть в подальшому шляху до працевлаштування.