29 листопада 2024 року багаторічний партнер Державного університету «Житомирська політехніка проєкт USAID Кібербезпека критично важливої інфраструктури України (USAID Cybersecurity Activity) провів вебінар «Кіберзмагання для студентів: огляд платформ для CTF». Метою цього вебінару було поширення інформації щодо можливостей побудови платформ для проведення кібербезпекових змагань формату CTF, а також досвіду їх використання для організації та проведення таких змагань. Доповідачем на заході був Трохим Бабич, викладач факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія». Модерарацію вебінару традиційно робила пані Олена Кравчук, Workforce Development Manager проєкту USAID Cybersecurity Activity.
З боку Житомирської політехніки до вебінару долучилися викладачі кафедри компʼютерної інженерії та кібербезпеки, які викладають на бакалаврських та магістерських освітніх програмах «Компʼютерна інженерія» та «Кібербезпека», а саме гаранти освітніх програм Олена Головня, Андрій Єфіменко, Олексій Шелуха, Володимир Воротніков. Також до заходу долучилися керівники студентських наукових гуртків «Компʼютерні мережі та кібербезпека», «Application Security» Наталія Щур та Олександр Пірог. Окрім викладачів до вебінару долучилися студенти, які є членами університетської студентської кібербезпекової команди Cyber Rangers та одночасно членами згаданих гуртків Вадим Нестеров, Дмитро Коцюба, Артем Лайчук.
Під час вебінару пан Трохим розглянув основні характеристики найпоширеніших платформ для проведення кіберзмагань Mellivora, CTFd, Rootthebox, EchoCTF та корисних утиліт kCTF, SecGen. Крім того, доповідач розповів про досвід колег з організації платформи CyberIceBox та проведення локальних студентських змагань на цій платформі.
Невідʼємною складовою доповіді пана Трохима була демонстрація функціональних можливостей зазначених платформ. Крім того, учасникам вебінару були надані доступи до тестових екземплярів платформ.
Наприкінці зустрічі, за традицією, доповідач відповів на різноманітні запитання учасників заходу за тематикою доповіді.
Варто зазначити, що вебінар надав багато матеріалу для постановки та розʼязання завдань наукових студентських гуртків, виконання курсових та кваліфікаційних робіт, а також оновлення навчального матеріалу відповідних тем освітніх компонент.
Щиро дякуємо проєкту USAID Cybersecurity Activity, персонально пані Олені Кравчук і пану Трохиму Бабичу за надзвичайно цікавий та корисний захід.
Запис вебінару доступний на YouTube-каналі проєкту USAID Cybersecurity Activity, а новини щодо наступних вебінарів – на Facebook-сторінці USAID Cybersecurity Activity.
Координатор проєкту
USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
від Житомирської політехніки,
завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки,
к.т.н., доцент Андрій ЄФІМЕНКО
Контакти:
E-mail: yefimenko.andrii@gmail.com