21 листопада 2024 року на базі Державного університету «Житомирська політехніка» відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні проблеми гірництва та будівництва», яка проходила в online форматі за участю більш ніж 60 учасників, серед яких здобувачі освіти – бакалаври, магістри, аспіранти, а також викладачі та представники гірничо-видобувних компаній.
Конференція є традиційною і проходить щорічно. Організаторами є кафедра маркшейдерії та кафедра гірничих технологій та будівництва ім. проф. Бакка М.Т. факультету гірничої справи, природокористування та будівництва Державного університету «Житомирська політехніка»
Урочистою промовою відкрив конференцію заступник декана факультету гірничої справи, природокористування та будівництва, к.т.н., доцент Шамрай Володимир з привітанням учасників конференції та побажанням успіхів у навчанні та подальшій науковій роботі. Також з привітаннями до учасників конференції звернулися завідувач кафедри гірничих технологій та будівництва ім. проф. Бакка М.Т. к.т.н., доцент Башинський Сергій, завідувач кафедри маркшейдерії к.т.н., доцент Шлапак Володимир, доцент кафедри геоінженерії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Ган Олена та доцент кафедри геоінженерії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Вапнічна Вікторія.
Представниками міжнародного відділу було презентовано проєкт напряму Жана Моне «Інтеграція рамок та норм ЄС в сфері індустрії блочного каменю в Україні» – Кириленко Ніна
На конференцію було подано близько 60 тез із провідних закладів вищої освіти України, що проводять науково-технічну діяльність в галузі гірництва та будівництва: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Криворізький національний університет, Національний університет водного господарства та природокористування, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» тощо.
В ході конференції було заслухано близько 20 доповідей, які комплексно розкривали проблеми гірничої справи, маркшейдерського забезпечення гірничих робіт, будівництва цивільних будівель та спеціальних споруд тощо.
Виступи доповідачів конференції̈ супроводжувались активною дискусією за участю усіх учасників – здобувачів освіти, науково-педагогічного персоналу, представників підприємств.
Всі учасники конференції отримали сертифікати та подяки про участь у заході.
Організаційний комітет висловлює вдячність всім учасниками конференції за подані ними матеріали, цікаві доповіді та ґрунтовну наукову дискусію.