Для здобувачів освіти дотримання принципів академічної доброчесності забезпечує можливість отримати справжні знання та розвинути навички критичного мислення, самостійності та відповідальності. Чесне виконання завдань та уникнення плагіату створюють умови для рівноправної конкуренції та сприяє розвитку здорової освітньої атмосфери.
Тому в межах місяця популяризації академічної доброчесності та корпоративної культури в Державному університеті «Житомирська політехніка» кафедрою інформаційних систем в управлінні та обліку було проведено ряд зустрічей зі студентами за усіма освітніми програмами спеціальності 071 «Облік і оподаткування».
В ході яких куратори ознайомлювали академічні групи з ключовими поняттями, пов’язаними із зазначеною тематикою, роз’яснювали основні положення відповідних законодавчих актів та внутрішніх нормативних документів Житомирської політехніки, розповідали про притягнення до відповідальності за недотримання академічної доброчесності та розглядали практичні кейси. Окрему увагу у дискусії було приділено використанню ChatGPT як допоміжного інструменту у формуванні домашніх завдань, наукових робіт та проєктів, а не основного джерела інформації.
Для закріплення отриманих знань, здобувачам освіти було запропоновано проходження курсу «Академічна доброчесність в університеті» та освітнього серіалу «ChatGPT для підвищення власної ефективності». Деякі з сертифікатів представлено нижче:
Для науково-педагогічних працівників, в свою чергу, дотримання академічної доброчесності та корпоративної культури означає чесність у викладанні, об’єктивність в оцінюванні, повагу до інтелектуальної власності та слідування етичним стандартам у науковій діяльності. Їх приклад формує у студентів розуміння важливості етичної поведінки як у навчанні, так і в майбутньому професійному житті.
Для підтримки рівня обізнаності в зазначених питаннях викладачами кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку було пройдено курс на Prometheus «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів».