18 листопада 2024 р. Гаранти освітніх програм кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики зустрілися зі здобувачами кафедри різних освітніх рівнів, щоби ознайомити їх з основними положеннями зазначених документів під час лекції «Засади академічної доброчесності». Гарант освітньої програми «Філологія (прикладна лінгвістика)» бакалаврського рівня Людмила Могельницька та гарант освітньої програми «Прикладна лінгвістика» магістерського рівня Євгенія Канчура разом зі здобувачами проаналізували поняття академічної доброчесності, принципи та цінності, на яких базуються академічна доброчесність та етика академічних взаємовідносин, види порушень академічної доброчесності та відповідальність за них.
Особлива увага була приділена сутності академічного плагіату, використанню штучного інтелекту в написанні академічних текстів, проведенні контролю та в навчальному процесі в цілому, інструментам та процедурам перевірки академічних текстів на плагіат та шляхам його уникнення під час написання наукових робіт.
Учасники освітнього процесу під час навчання, викладання, наукової та творчої діяльності мають дотримуватися етичних принципів і правил з метою забезпечення довіри до результатів навчання, наукових і творчих досягнень. З метою встановлення чесних і відкритих відносин між усіма учасниками освітньо-наукового процесу, забезпечення дотримання принципу нетерпимості до порушень академічної доброчесності та етики академічних взаємовідносин в університеті розроблені та розміщені в публічному доступі Кодекс академічної доброчесності та Положення про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин.