Творча зустріч студентів Житомирської політехніки з Іриною Оксютович

Shares

Відбулася творча зустріч студентів спеціальностей 061 «Журналістика», 033 «Філософія», 014.16 «Середня освіта (Захист України)» та 053 «Психологія» з акторкою театру та кіно, завідувачкою трупи Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги Іриною Оксютович. Лейтмотивом зустрічі була лікувальна сила мистецтва у часи війни. Гостя має значний досвід роботи в театрі – понад 20 років, а також ролі в кіно (переважно у вітчизняних та зарубіжних серіалах).

Обговорювали особливості гри на сцені театру та на знімальному майданчику. Акторка привідкрила завісу робочих буднів служителів Мельпомени: як підготуватися до ролі, як робиться спеціальний сценічний грим, як актори старанно попередньо «програють» свої ролі, щоб пережити емоції, які згодом доносять до свого глядача. Студенти цікавилися, яка ж роль для Ірини найулюбленіша.

«Корови і свині у виставі «Божі тварі». Різнопланові ролі, які потребують зосередженості, а також вони надзвичайно емоційні й передають у своїх діалогах глибокі змісти життєвої мудрості», – відповіла акторка.

Також гостя розповіла про переживання вистави зі сцени, адже актори дуже чутливі до енергетики глядачів. Працювати в малому залі, знаходитись близько до глядачів і грати при цьому свою роль – це важче, ніж грати на великій сцені, коли глядач знаходиться трішки далі. Ірина Оксютович поділилася із студентами історією, як актори та режисери драмтеатру не лишили своїх глядачів через буремні події широкомасштабного вторгнення. Відчувши, яку наснагу дають вистави, вони створювали майданчики, де глядач знаходив розраду у спілкуванні з театральним мистецтвом.

«У нас склалася гарна традиція, коли актори нашого драмтеатру проводять зустрічі зі студентами, проводять майстер-класи з акторської майстерності майбутнім журналістам, філософам та вчителям. А ми зі студентами полюбляємо дивитися вистави, які проходять у нашому емоційно затишному й приємному драматичному театрі. Мистецтво дає можливість переживати катарсис, емоційне «очищення» від лихоліття війни, і ми вдячні усім причетним працівникам драмтеатру, хто робить титанічну справу, незважаючи на негаразди», – коментує зустріч кафедри філософсько-історичних студій та масових комунікацій Вадим Слюсар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */