При підготовці здобувачів вищої освіти потрібно щороку переглядати освітні програми щодо їхньої відповідності вимогам сьогодення, враховуючи досвід інших ЗВО, запити роботодавців, досвід випускників та потреби самих студентів, тобто стейкхолдерів. З цією метою, 15 травня 2024 року було проведено круглий стіл зі стейкхолдерами з обговорення проєктів освітніх програм за спеціальністю 172 «Електронні комунікації та радіотехніка» освітніх рівнів «бакалавр», «магістр» та «доктор філософії».
Внутрішніх стейкхолдерів представляли здобувачі освіти бакалаврату, магістратури, аспірантури, а також викладачі кафедри комп’ютерних технологій у медицині та телекомунікаціях.
Серед зовнішніх стейкхолдерів були представники керівники та працівники профільних підприємств, академічної спільноти інших ЗВО, випускники спеціальності 172, та інші зацікавлені сторони. Формат заходу був очно-дистанційний, тому кожен присутній обирав собі формат участі у ньому.
До проведення заходу всі бажаючі могли ознайомитись з проєктами освітніх програм на Освітньому порталі Державного університету «Житомирська політехніка», та надіслати свої пропозиції.
Серед стейкхолдерів у круглому столі взяли участь:
- Віталій Янович, начальник Житомирського обласного відділу ДП «Український державний центр радіочастот»;
- Ігор Пастух, директор ТОВ «ЕКТА»;
- Дмитро Легенький, директор ТОВ «Дівікс»;
- Микола Дзюба, директор ТОВ «Перший охоронний альянс»;
- Микола Кирилович, директор ТОВ «ZTX»;
- Анатолій Ільченко, директор ТОВ «Пожежний експрес 101»;
- Володимир Вовк, менеджер освітніх програм компанії «Віатек», доцент НАУ;
- Артем Бахур, інженер ТОВ «Астеліт»;
- Дмитро Калінкін, ФОП, директор;
- Сергій Нікітчук, директор охоронної компанії;
- Дмитро Велещук, інженер ТОВ «СІКАМ УКРАЇНА»;
- Артем Лисюк, головний інженер ТОВ «ZTX»;
- Іванна Меньшикова, інженер-конструктор, компанія «CERTA»;
- Андрій Паламарчук, керівник відділу розробок ТОВ «ЕКТА»
- Руслан Каліновський, ФОП.
Проєкти освітніх програм презентували гаранти освітніх програм, вони повідомили про пропозиції, які надходили з часу оприлюднення проєктів.
Всі представлені освітні програми було оцінено представниками стейкхолдерів як такі, що відповідають зазначеним вище напрямкам освітньо-професійних та освітньо-наукових програм.
Круглий стіл став важливим кроком у формуванні сучасних та актуальних освітніх програм, які дозволять випускникам бути конкурентоспроможними на ринку праці та успішно реалізовувати свої професійні знання.
Кафедра комп’ютерних технологій у медицині та телекомунікаціях дякує всім, хто долучився до цього заходу!