17 травня 2024 року в Державному університеті «Житомирська політехніка» відбувся круглий стіл «Перспективи розвитку освітньої програми «Галузеве машинобудування» підготовки здобувачів освітнього рівня магістра за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування».
Круглий стіл був організований в очно-дистанційній формі кафедрою механічної інженерії Житомирської політехніки, яка є випусковою для спеціальності «Галузеве машинобудування» на бакалаврському та магістерському рівнях вищої освіти.
Проєкт освітньої програми (ОП) «Галузеве машинобудування» розроблений на основі стандарту вищої освіти підготовки магістрів спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» з урахуванням особливостей регіонального ринку праці та досвіду інших закладів вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування».
З метою публічного обговорення проєкту даної ОПП та у відповідності до вимог законодавства він був попередньо розміщений у вільному доступі на освітньому порталі Житомирської політехніки. Також гарант ОПП Ярослав Степчин та завідувач кафедри механічної інженерії Олександр Мельник обговорили проєкт освітньої програми зі студентами групи МБ-8м, що навчаються за ОПП «Галузеве машинобудування». Під час обговорення здобувачами вищої освіти надано ряд пропозицій щодо покращення освітньої програми.
У роботі круглого столу взяли участь здобувачі вищої освіти, професорсько-викладацький склад кафедри механічної інженерії, стейкхолдери-роботодавці. Представники підприємств Житомирського регіону:
- «Бердичівський машинобудівний завод «Прогрес»
- ПІІ ТОВ «ДАНІКО»
- ТОВ «СЕМ ЕКОПАК»
- ТОВ «ГТ ГРУП» та інші
Після привітання та вступного слова завідувача кафедри механічної інженерії Олександра Мельника, гарант освітньої програми Ярослав Степчин презентував учасникам круглого столу проєкт освітньо-професійної програми.
У презентації було відображено особливості програми, її фокус, структуру та зміст, особливості викладання та об’єм обов’язкових та вибіркових компонент освітньої програми.
Гарант освітньої програми Ярослав Степчин акцентував увагу на важливості участі в обговоренні та удосконаленні освітньої програми усіх зацікавлених сторін, як здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників кафедри так і роботодавців та випускників. Саме останні найкраще можуть оцінити ефективність підготовки фахівців за освітньою програмою, окреслити основні проблемні питання, що виникають при роботі молодих фахівців на діючих підприємствах регіону.
Також було відмічено особливість підготовки магістрів за ОПП з орієнтацію на значну кількість підприємств, що вирішують складні практичні задачі з виробництва, модернізації та ремонту харчового, переробного та холодильного обладнання, сільськогосподарського, теплотехнічного та ін.
У цілому учасники круглого столу надали позитивні відгуки на ОП «Галузеве машинобудування».
Погоджено напрямки подальшого розвитку співпраці кафедри механічної інженерії зі стейкхолдерами-роботодавцями.