Круглий стіл щодо перспектив розвитку освітньої програми «Прикладна механіка»

Shares

15 травня 2024 року в Державному університеті «Житомирська політехніка» відбувся круглий стіл “Перспективи розвитку освітньої програми “Прикладна механіка” підготовки здобувачів освітнього рівня магістра за спеціальністю 131 “Прикладна механіка”.

Круглий стіл був організований в очно-дистанційній формі кафедрою механічної інженерії Житомирської політехніки, яка є випусковою для спеціальності “Прикладна механіка” на всіх трьох рівнях вищої освіти. Даний захід був присвячений перспективам розвитку освітньо-професійної програми (ОПП) “Прикладна механіка” підготовки магістрів за спеціальністю 131.

Проєкт освітньої програми (ОП) “Прикладна механіка” розроблено на основі стандарту вищої освіти підготовки магістрів спеціальності 131 “Прикладна механіка”. Після обговорення та затвердження кафедрою механічної інженерії  проєкт даної освітньої програми з метою його публічного обговорення на початку квітня 2024 року було розміщено у вільному доступі на освітньому порталі Житомирської політехніки. Проєкт ОП “Прикладна механіка” і став базисом для роботи круглого столу.

У роботі круглого столу як стейкхолдери-роботодавці взяли участь провідні фахівці ряду підприємств Житомирської області, зокрема представники таких підприємств:

  • ТОВ “Житомир-Агробудіндустрія”
  • АТ “Бердичівський машинобудівний завод “Прогрес”
  • ПІІ ТОВ “ДАНІКО”
  • “ІП Євроголд Індестріз ЛТД”
  • ТОВ «ЖКК» та ін.

Також до участі в обговоренні проекту освітньої програми підготовки магістрів зі спеціальності 131 був запрошений інженер компанії CNC Packaging Inc (США)  Володимир Смолькін.

Професорсько-викладацький склад кафедри механічної інженерії, аспіранти, студенти та інші зацікавлені особи також долучилися до роботи круглого столу.

Після привітання та вступного слова завідувача кафедри механічної інженерії Олександра Мельника Леонід Полонський презентував проєкт освітньо-професійної програми, як її гарант.

В презентації було відображено особливості програми, її фокус, структуру та зміст, послідовність та об’єм обов’язкових компонент, каталог вибіркових дисциплін.

Леонід Полонський акцентував увагу на тому, що проєкт освітньої програми розроблявся, в тому числі, з урахуванням регіональних особливостей ринку праці, якому характерні дрібносерійний та серійний типи виробництва, що водночас є складовою особливості даної програми. Дане твердження знайшло широку підтримку у виступах стейкхолдерів-роботодавців. Зокрема Володимир Смолькін (CNC Packaging Inc) на основі власного досвіду зазначив, що дрібносерійний та серійний типи виробництва характерні не тільки для нашого регіону, а й багатьох промислово розвинутим країнам.

Особливості, основний фокус та наповнення проєкту освітньої програми знайшли підтримку у представників Укроборонпрому, з якими проект освітньої програми обговорювався поза межами круглого столу.

Під час обговорення проекту ОП професор кафедри механічної інженерії Петро Мельничук зауважив, що її розробниками був вивчений та врахований досвід інших закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю 131 “Прикладна механіка”.

Також гарант освітньої програми Леонід Полонський ініціював обговорення сучасного стану функціонування системи технічного обслуговування і ремонту обладнання на підприємствах нашого регіону. В обговоренні даного питання взяли участь представники ТОВ «ЖКК», ТОВ “Житомир-Агробудіндустрія” та інші, які окреслили стан та особливості ремонтного сектору виробництва на їхніх підприємствах.

Окрім цього, учасники круглого столу також обговорили сучасні підходи до впровадження технологій відновлення деталей машин.

Під час обговорення програми піднімалася проблема  організації практик здобувачів другого рівня вищої освіти, та інші питання.

Вцілому учасники круглого столу надали позитивні відгуки на ОП “Прикладна механіка”.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */