Вебінар від партнера Житомирської політехніки – проєкту USAID Cybersecurity Activity

Shares

Формування взаємозв’язку між криптографічною та стеганографічною складовими крипто-стеганографічної системи є надзвичайно важливим аспектом в сучасній кібербезпеці.

Криптографія та стеганографія використовуються для захисту конфіденційності інформації, але їх поєднання дозволяє створювати більш ефективні та стійкі системи забезпечення безпеки даних. Поєднуючи методи стеганографії з методами шифрування, можна створити системи, які не лише приховують наявність даних, а й роблять їхнє розкриття максимально складним для потенційного зловмисника. Розуміння та вивчення взаємозв’язку цих двох складових допомагає розробляти більш ефективні та надійні методи захисту інформації в умовах постійно зростаючих загроз кібербезпеці.

16 травня 2024 року було проведено вебінар на тему “Формування взаємозв’язку між криптографічною та стеганографічною складовими крипто-стеганографічної системи”, спікером на якому виступив доктор технічних наук, доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Національного університету «Одеська політехніка» Артем Соколов.

Цей вебінар є частиною заходів з популяризації навчального курсу «Фундаментальні основи побудови крипто-стеганографічної системи», розробленого фахівцями Одеської політехніки за підтримки USAID Cybersecurity Activity, для якого Проєкт створив регіональну лабораторію з кібербезпеки.

Від Житомирської політехніки до вебінару долучилися науково-педагогічні працівники кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Наталія Щур та Олександра Покотило, які забезпечують викладання освітніх компонент «Прикладна криптографія», «Прикладна криптологія та безпека ПЗ», «Інформаційна безпека та захист ПЗ». Також до участі приєдналися студенти бакалаврських та магістерських програм “Кібербезпека” та “Комп’ютерна інженерія”, які вже мають або отримують знання з вищезгаданих навчальних дисциплін.

Основні питання, що були представлені до розгляду, наступні:

  • Поняття стеганографічного ключа.
  • Принципи побудови двійкових генераторів псевдовипадкових ключових послідовностей (ГПКП).
  • Метод шифрування послідовності переліку станів.
  • Принципи побудови генераторів псевдовипадкових ключових послідовностей на основі функцій багатозначної логіки.
  • Переваги запропонованого методу.

Під час вебінару було не тільки розглянуто основні підходи до створення взаємозв’язку між криптографічною та стеганографічною складовими КСС, що забезпечить найвищий рівень її ефективності, а і на практичних прикладах продемонстровано доцільність застосування математичних структур, на кшталт функції багатозначної логіки. По завершенню зустрічі, як завжди, спікер відповів на питання учасників, пов’язані з тематикою доповіді.

Вебінар став чудовою можливістю для викладачів кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки для поглиблення власного досвіду викладання відповідних освітніх компонент, а для студентів розширити власний фаховий світогляд та використати нові знання у своєму професійному розвитку.

Висловлюємо щиру вдячність проєкту USAID Cybersecurity Activity (USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»). за проведення важливого заходу, який відкрив нові перспективи у розвитку кібербезпеки в Україні.

Запис вебінару доступний на YouTube-каналі проєкту USAID Cybersecurity Activity, а новини щодо наступних вебінарів – на Facebook-сторінці USAID Cybersecurity Activity.

Координатор проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» від Житомирської політехніки, завідувач кафедри компʼютерної інженерії та кібербезпеки, к.т.н., доцент Андрій Єфіменко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */