Якісне оновлення будь-яких університетських освітніх програм неможливе без врахування поточних реалій та перспектив розвитку відповідної галузі. Особливо це є актуальним для спеціальностей галузі 12 Інформаційні технології. Варто зазначити, що більшість українських та міжнародних компаній, а також професійних спільнот розуміють ситуацію, проявляють зацікавленість у покращенні підготовки майбутніх випускників та проводять відповідні заходи.
3 жовтня 2023 року громадська організація cyberHR Organisation у взаємодії з компаніями Cyber Ranges, KPMG, EPAM, Sigma Software, ISSP, SET University за підтримки Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України провели захід «ПРОФЕСІЇ ТА КАР’ЄРА У СФЕРІ КІБЕРБЕЗПЕКИ 2.0», спрямований на розгляд питань покращення освіти у сфері кібербезпеки, зокрема, питань оновлення класифікатора професій з кібербезпеки, затвердження професійних стандартів з кібербезпеки, а також їх імплементації в університетські освітні програми.
До цього заходу від Житомирської політехніки онлайново долучилися гаранти бакалаврських та магістерських освітніх програм «Кібербезпека», що реалізуються кафедрою комп’ютерної інженерії та кібербезпеки, Андрій Єфіменко та Володимир Воротніков, а також науково-педагогічні працівники кафедри компʼютерної інжнерії та кібербезпеки, що забезпечують освітній процес на цих освітніх програмах.
Перед учасниками заходу виступили:
- Олександр Юдін, учений секретар Державного науково-дослідного інститут технологій кібербезпеки та захисту інформації;
- Олександр Бакалинський, заступник директора департаменту кіберзахисту Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;
- Олексій Яновський, керівник напрямку з надання ІТ послуг та кібербезпеки компанії KPMG;
- Ольга Нассібуліна, представник громадської організації Cyber HR.
Окрім виступів доповідачів на заході у змішаному форматі було проведено дві панелі-обговорення:
- Оновлення навчальних програм на базі професійних стандартів.
- Участь приватного сектору у підготовці професіоналів нового покоління.
До першої панелі долучитися представники закладів вищої освіти, які поділилися своїм баченням та досвідом запровадження положень професійних стандартів в університетські освітні програми. До другої панелі долучилися представники ІТ-компаній, які поділилися власним баченням залучення та використання ресурсів компаній для підготовки фахівців, кваліфікація яких відповідає вимогам сучасності та майбутнім викликам.
Для викладачів кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки Державного університету «Житомирська політехніка» участь у такому заході є черговим етапом процесу оновлення та удосконалення освітніх програм спеціальності 125 Кібербезпека та захист інформації.
Кафедра кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки