Триває робочий візит представників Державного університету «Житомирська політехніка» ( 1-5 жовтня 2023 року) в рамках реалізації проекту «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України та Таджикистану” (DigEco 618270-PP-1-2020-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP).
Цього разу це фінальний звіт учасників консорціуму за результатами реалізаціі проекту. Зустріч проходить у м. Каунас на базі Університету Миколаса Ромеріуса (Литва) за участю ректорів, проректорів, керівників міжнародних відділів університетів, координаторів проекту.
Житомирську політехніку представляють:
- перший проректор університету, проф. Оксана Олійник;
- керівник відділу міжнародних зв’язків, доц.Василь Мамрай;
- координатор проекту від університету, декан факультету бізнесу та сфери обслуговування, проф. Галина Тарасюк.
Основними результатами реалізації проекту в університеті є розробка та впровадження нових 13 сучасних навчальних курсів в магістерські програми спеціальностей факультету. Основні навчальні курси є оцифрованими та мають англомовну версію. Пілотне навчання проходять більше 360 студентів університету. Міжнародне підвищення кваліфікації в онлайн та офлайн форматі пройшли 49 викладачів та отримали відповідні сертифікати. 21 особа зі складу НПП, співробітників відділу міжнародних зв’язків та адміністративного персоналу університету прийняли участь в програмах академічної мобільності в університетах Литви, Словенії, Німеччини
Активною була співпраця зі стейкхолдерами, представниками бізнесу та громадських організацій. Укладено 5 нових договорів та 3 меморандуми про співпрацю в напрямку поширення процесів діджиталізації економіки та процесів управління, проведені тренінги в рамках консорціуму для представників зазначених структур за участю Міністерства цифрової трансформації України.
Особливою цінністю цього проекту є створення умов інклюзивної освіти та участь у пілотному навчанні студентів з обмеженими можливостями. Викладачами університету проведено онлайн-тренінги за курсами «Цифрові бізнес-моделі» та «Дизайн мислення» для внутрішньо-переміщених осіб, учасників війни та членів їх сімей, осіб з обмеженими можливостями тощо.
Вагомим результатом є і науковий доробок всіх учасників проекту. Це і публікації наукових статей, участь у підготовці та виданні монографії, підручника, участь та організація наукових конференцій.
Участь у проекті дала можливість покращити матеріально-технічну базу. В університеті створена та функціонує діджитал-лабораторія з сучасним обладнанням та програмним забезпеченням, в тому числі обладнанням для інклюзивної освіти.
Візит представників університету продовжується, розробляються нові цілі та плани поширення основних результатів проекту серед стейкхолдерів, наукової спільноти та в освітньому середовищі.
Дякуємо партнерам проекту за робочі зустрічі та співпрацю, нашим студентам та викладачам, представникам бізнес-структур – за зацікавленість та якісну реалізацію проекту, а Житомирській політехніці за створені можливості та розвиток! Далі буде