1 червня 2023 року на факультеті бізнесу та сфери обслуговування відбулася інтерактивна зустріч, організована кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи, до якої приєдналися представники туристичних компаній, готельно-ресторанних суб’єктів підприємництва, органів адміністративного управління туристичною сферою:
-
- Анна МАНДРИК, провідний менеджер з персоналу Reikartz Hotel Group, м. Житомир
- Анастасія ЛЯШЕВИЧ, в.о. начальника Управління культури та туризму Житомирської ОДА
- Катерина ПЛАХОТИШИНА, керуюча магазином мережі пекарень «Ваш Лаваш»
- Тетяна МІНЕНКО, HR-директор компанії «SALAD»
- Сергій НАМЄСНІК, дерктор Комунальної установи «Туристичний інформаційний центр» Житомирської обласної ради.
У заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри, здобувачі вищої освіти, роботодавці. Також, долучилися представники освітніх установ:
-
- Інна ЛЕВИЦЬКА, д.е.н., професор, професор кафедри готельно-ресторанної справи та туризму Національного університету біоресурсів та природокористування України
- Ірина АНТОНЕНКО, д.е.н., професор, професор кафедри туристичного та готельного бізнесу Національного університету харчових технологій
- Лариса ГОПКАЛО, к.е.н., доцент, доцент кафедри готельно-ресторанної справи та туризму Національного університету біоресурсів та природокористування України
- Олена МОСКВІЧОВА, к.е.н., доцент, доцент кафедри готельно-ресторанної справи та туризму Національного університету біоресурсів та природокористування України.
Участь у заході взяли здобувачів ОС «бакалавр» спеціальності «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм».
Гаранти представили на розсуд присутнім освітні програми бакалаврату:
-
- Альона КЛИМЧУК, гарант ОП «Готельно-ресторанна справа», д.е.н., доцент
- Ольга МІЛІНЧУК, гарант ОП «Туризм», к.е.н., доцент.
Були представлені їх особливості, зміст, перелік нормативних та вибіркових освітніх компонентів, програмні результати навчання та компетентності. Під час аналізу освітньо-професійниз програм гаранти запропонував звернути увагу на наступні аспекти: на скільки повно перелік навчальних дисциплін відповідає змісту спеціальності «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм», чи є в освітніх програмах компоненти, які виглядають як «зайві» або неактуальні або застарілі, які компоненти ОПП слід додати і т.ін.
Під час зустрічі обговорювалися питання, що стосуються якості підготовки здобувачів вищої освіти. Учасники круглого столу обмінялися думками та надали свої пропозиції щодо вдосконалення освітньо-професійних програм.
Зокрема Анна МАНДРИК підкреслила доцільність вивчення освітньої компоненти «Інформаційні системи та технології за фаховим спрямуванням», що дає можливість здобувачам оволодіти в повному обсязі програмними продуктами, які використовуються в сфері гостинності.
Анастасія ЛЯШЕВИЧ запропонувала підсилити освітньо-професійні програми освітніми компонентами, які забезпечать вивчення туристично-рекреаційного потенціалу Житомирщини, що дозволить студентам враховувати галузевий та регіональний аспекти розвитку туризму.
Активну участь в обговоренні приймали здобувачі вищої освіти. Здобувачка Ірина МІХЄЄВА зазначила, що варто раніше, ніж у 7,8 семестрі, розпочати вивчення другої іноземної мови; запропонувала поглибити вивчення питань брендингу та діджитилізації бізнесу.
Дмитро ПАНАСЮК зазначив важливість організації регулярних зустрічей із представниками туристичного бізнесу для розуміння актуальних ринкових змін у сфері туризму.
Всі учасники круглого столу погодились щодо важливості вивчення англійської мови в обох ОП. Під час дискусії потенційні роботодавці відзначали актуальність представлених освітніх програм, високо оцінили рівень підготовки студентів кафедри, які проходили виробничу практику у підприємствах та запропонували нові напрями співпраці у реалізації актуальних для бізнесу форматів підготовки майбутніх фахівців, удосконаленні змістовності дисциплін, включених до освітньої програми.
Викладачі кафедри та гаранти освітньо-професійних програм з великим інтересом заслухали зауваження та рекомендації колег щодо підвищення конкурентоспроможності освітньо-професійної програми. Адже від її досконалості залежить рівень підготовки висококваліфікованих фахівців.
Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи висловлює щиру вдячність учасникам та готова до подальшого розвитку у співпраці!