У період з 30 червня до 6 липня 2025 року студенти Житомирської політехніки Дмитро Єфіменко та Олександр Ковальчук взяли участь у UAV Engineering Bootcamp 2025, який було організовано та проведено Київським авіаційним інститутом у співпраці з провідними українськими компаніями, зокрема, Airlogix, Quantum Systems, Lab 418, Vyriy Drones, Venator Technologies, Athlon Avia, SkyFall.
Головною метою заходу була популяризація та генерація нових ідей у галузі безпілотних авіаційних систем, а цільовою аудиторію –студенти, аспіранти, молоді інженери-дослідники українських університетів та компаній.
Цьогоріч основними темами UAV Engineering Bootcamp 2025 були:
- Конструювання та композити (SolidWorks, 3D, формування).
- FPV та електроніка (пайка, прошивки, налагодження, звʼязок).
- Embedded / Software (ArduPilot, DroneCore, машинний зір).
- Аналіз та Fault Tolerance, Data Science (логування, пошук збоїв на основі великих масивів даних).
- Енергетика (баланс, живлення, тестування систем).
Для всіх учасників UAV Engineering Bootcamp 2025 пройшов як тижневий інтенсив, протягом якого вони занурювалися в реальні задачі та процеси R&D безпілотних авіаційних систем та суміжних сфер, а саме конструювання, електроніки, програмування, звʼязку, кібербезпеки та системного інжинірингу. Учасники особисто відпрацювали багато процесів: від теоретичних розрахунків до збирання, тестування, демонстрацій та аналізу отриманих результатів. Активну підтримку та менторство на всіх етапах заходу надавали провідні науковці КАІ та технічні фахівці з компаній-партнерів.
Участь в UAV Engineering Bootcamp 2025 надала можливість Дмитрові та Олександрові набути нового досвіду та компетентностей у раніше незнайомих сферах, опанувати нові технології та інструменти, налагодити ефективні комунікації з студентами інших університетів та представниками компаній, навчитися інтенсивно працювати в командах тощо, що безумовно позитивно вплине на подальших їх професійний розвиток.
Щира подяка організаторам за чудово проведений захід!