Протягом квітня 2025 року учасники наукового гуртка «Соціально відповідальні практики в діяльності українських суб’єктів господарювання» взяли участь у програмі віртуальної мобільності «ЄС-Україна: найкращі практики досягнення ЦСР» – 2025, що реалізувався в межах модульного проекту Жана Моне «Прозорість. Підзвітність. ЦІЛІ – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH на базі кафедри обліку та оподаткування Сумського державного університету.
Мета проєкту – отримати актуальні знання про ефективні європейські та українські практики у сфері сталого розвитку.
Організатори:
- д.е.н., проф. Макаренко Інна;
- к.е.н., доцент Серпенінова Юлія;
- к.е.н., ст. викладач Олексіч Жанна.
Запрошений експерт: Наталія Сірковська, фінансовий директор Rossman.
В заходах взяли участь здобувачі освітніх ступенів «бакалавр», «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування», зокрема, студенти гр. ООМ-12 Коваль Аріна та Соловей Анастасія, гр. ОО-7 Корчинська Софія, гр. ОО-8 Пилипчук Софія, здобувачки ступеня «бакалавр» спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» гр. ФБС-10 Гундич Віра, Джаман Вероніка, Попова Дарина, Цалко Вікторія, здобувачка ступеня «бакалавр» спеціальності 051 «Економіка» гр. ЕК-8 Лук’янчук Вікторія, а також керівник гуртка, доцент кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Поліщук Ірина.
01 квітня 2025 року відбувся захід на тему: «EU trends in accounting: shifts in paradigm towards sustainability». Лектором виступила к.е.н., доцент кафедри обліку і оподаткування Сумського державного університету Серпенінова Юлія. Лектором узагальнено обмеження фінансової звітності, еволюцію звітності зі сталого розвитку. Наведено порівняльну характеристику фінансової звітності та звітності сталого розвитку за критеріями: цілі, сфера застосування, нормативне регулювання стандартами, основні користувачі, періодичність складання.
03 квітня 2025 року відбувся захід на тему: «EU Sustainable finance strategy: lessons for Ukraine». Лектором виступила д.е.н., професор кафедри обліку і оподаткування Сумського державного університету Інна Макаренко. Відмічено, що за останнє десятиліття інвестування з урахуванням екологічних чи соціальних нефінансових показників стало більш популярним. Окрім фінансової прибутковості, інвестиція має призвести до позитивного екологічного та соціального впливу, який можна обчислити в певних одиницях виміру. Тематичне інвестування полягає у спеціальному виборі підприємств, які пропонують стійкі рішення для екологічних або соціальних питань (відновлювані джерела енергії, системи охорони здоров’я, освіта).
08 квітня 2025 року відбувся захід на тему: «Політика сталого розвитку ЄС: досвід для України». Лектором виступила к.е.н., ст. викладач Олексіч Жанна. Лектором наведено історію формування стратегії сталого розвитку, основні етапи розвитку політик сталого розвитку в ЄС, розкрито методологію моніторингу ЦСР в ЄС та економічні виміри сталого розвитку.
15 квітня 2025 року відбувся захід на тему: «Прозорість і підзвітність у “Rossmann”: досвід провідного європейського ритейлера», який провела запрошений експерт: ACCA Сірковська Наталія, CFO «Rossman» (Чехія). Розкрито організаційну структуру “Rossmann”, динаміку ключових показників його діяльності, а також види звітності, що подає підприємство.
Після закінчення курсу учасники наукового гуртка одержали сертифікати на 1 кредит ECTS про проходження програми віртуальної мобільності.
Щиро дякуємо організаторам Інні Макаренко, Юлії Серпеніновій, Жанні Олексіч та Наталії Сірковській за змістовні лекції про ефективні європейські та українські практики у сфері сталого розвитку, будемо раді прийняти участь в наступних програмах!