16 травня 2025 року в холі університету викладачами кафедри автомобілів і транспортних технологій для студентів та ліцеїстів Житомирської політехніки був проведений єдиний національний урок «Безпечна дорога додому» в межах реалізації заходів Другого Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030 у світі та в межах першого етапу щорічного Тижня безпеки дорожнього руху в Україні на тему «Безпека на дорогах в умовах воєнного стану».
Тижні безпеки дорожнього руху в Україні, що проходять двічі на рік, є однією із найбільших інформаційно-просвітницьких платформ для привернення уваги суспільства до проблем дорожньо-транспортного травматизму в країні. Тижні мають на меті консолідацію зусиль державних органів, відомств, структур, зацікавленої громадськості та ЗМІ для напрацювання спільних рішень та вирішення цієї проблеми.
Дорожньо-транспортний травматизм, за даними ВООЗ, є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Травмуються або отримують каліцтва щодня понад тисячі осіб. Ризик загинути внаслідок ДТП різниться в різних країнах, проте 70% припадає на країни з низьким та середнім рівнем доходу.
Щороку, за різними статистичними даними, Україна втрачає в дорожньо-транспортних пригодах понад 3 тисячі своїх громадян, понад 30 тисяч травмуються. Основні причини ДТП із загиблими та травмованими: перевищення безпечної та встановленої швидкості руху; порушення правил маневрування; порушення правил проїзду перехресть; порушення правил проїзду пішохідних переходів; недотримання дистанції.
Зі студентами та ліцеїстами була проведена бесіда щодо забезпечення захисту життя та здоров’я під час дорожнього руху, дотримання учасниками дорожнього руху правил безпечної поведінки. На інтерактивному симуляторі водіння легкового автомобіля були відпрацьовані навички поведінки в разі виникнення надзвичайних ситуацій на дорозі.
На зустріч зі здобувачами освіти завітали представники управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради в.о. начальника управління Микола Єрмаков та головний спеціаліст Олег Самарін, які презентували безбар’єрний маршрут. За період військових дій в Україні збільшилась кількість поранених та людей з особливими потребами, цей факт підкреслює актуальність створення безбар’єрної інфраструктури міста. В межах Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 883-р, в Житомирі створять транспортно-пішохідний шлях, доступний для всіх груп населення, зокрема маломобільних. Шлях охоплюватиме основні транспортні магістралі та пішохідні зони, зокрема вулиці Київську, Вокзальну і Вітрука та Велику Бердичівську, формуючи так званий «безбар’єрний трикутник». Надійшла пропозиція здобувачам долучитися до досліджень в межах реалізації проекту.
Зробимо місто безпечним і безбар’єрним разом!