25 квітня 2025 року делегація Житомирської політехніки у складі декана факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки доц. Андрія Ткачука, старших викладачів кафедри робототехніки, електроенергетики та автоматизації імені проф. Б.Б. Самотокіна Мартіна Богдановського, Олександра Підтиченка, Олександра Покляченка та здобувачів спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» бакалаврського та магістерського рівнів відвідала Міжнародну виставку-фестиваль для інсталяторів, монтажників, інженерів, дизайнерів, проєктантів та фахівців із сервісу інженерних систем Install Fest Ukraine 2025, що проходила у м. Києві.
Виставка-фестиваль проходить щорічно та сполучає в собі експозиції стендів світових та українських виробників-брендів з опалення, водопостачання, сантехніки, кондиціонування, вентиляції та очистки повітря, автоматизації керування кліматом, відновлюваних джерел енергії тощо, практичну виставкову експозицію – тести зразків продукції, майстер-класи від виробників, практичні семінари з інженерно-технічних рішень від світових брендів, виступи експертів з презентаціями, квест-програму із розіграшом призів, загальнодержавні чемпіонати серед фахівців-інсталяторів інженерних систем, а також, в цьому році, спеціалізовану конференцію «Інновації в сучасних інженерних системах» для представників закладів освіти, направлену на представлення останніх новинок та досягнень рядом виробників та системних інтеграторів в галузях теплоенергетики, водопостачання, концепції розумного будинку тощо. При цьому, співорганізатором даної конференції виступив факультет комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки Державного університету «Житомирська політехніка».
Делегацію викладачів та здобувачів Житомирської політехніки супроводжував професіонал-практик в галузі систем тепло- та водопостачання – старший викладач кафедри Олександр Покляченко, який є багаторічним співорганізатором таких виставок-фестивалів Install Fest.
Розпочалася програма візиту з відкриття конференції «Інновації в сучасних інженерних системах», де Олександр Покляченко представив програму та учасників конференції. З першою лекцією на тему сучасних енергоефективних насосів виступив представник компанії Wilo Геннадій Поберезніченко. Далі відвідувачі ознайомилися з рядом стендів від світових та українських виробників-брендів, таких як Grundfos, Caleffi, Wavin тощо. Також на експозиціях здобувачі освіти взяли участь в ряді практичних майстер-класів. На практичному стенді Grundfos учасники ознайомилися з демонстрацією комплексних рішень з водопостачання та водовідведення, роботою різноманітного насосного обладнання – занурювальних насосів, класичних та енергоефективних циркуляційних насосів з частотним регулюванням, систем безперебійного живлення та систем захисту тощо.
На експозиції Caleffi відвідувачі ознайомилися з роботою регулюючого обладнання, балансуванням гідравлічних систем, взяли участь у майстер-класі з заміни термостатичних регулюючих голівок. На стенді Wavin відвідувачі ознайомилися з монтажем трубного обладнання Ekoplastik, взяли участь у майстер-класі із зварювання пластикових трубопроводів. На експозиції ATMOS учасники делегації змогли ознайомитися з будовою, принципом дії та автоматикою сучасних піролізних твердопаливних котлів. На локації TeploKram учасники ознайомилися з будовою систем теплопостачання на основі камінів, а також з системами димохідної вентиляції. На локації LG у відвідувачів була можливість ознайомитися з обладнанням кондиціонування повітря, а також оглянути мікропроцесорні контролери, які використовуються в їх системах керування. На експозиції EFFI відвідувачі ознайомилися з сучасною технологією обігріву приміщень на основі низькотемпературних теплових інфрачервоних випромінювачів, що нагріваються рідким теплоносієм.
Продовжилася програма екскурсії виступом представника компанії Tervix на тему обладнання розумних будинків, зокрема для задач опалення, безпеки, керування електрикою та освітленням, забезпеченням безперебійного живлення тощо. Останнім виступом на конференції стала лекція від Олександра Покляченка на тему «Інновації в сучасних інженерних системах», в межах якої він поділився досвідом поїздки на міжнародну виставку ISH 2025.
Насамкінець візиту відвідувачі мали вільну програму, де могли самостійно ознайомитися з локаціями та стендами великої кількості учасників виставки, серед яких – таких брендів, як AJAX, Ecosoft, ESBE, GEB, Immergas, Metabo, TECE, Tech Controllers, Raftech, Giacomini, Hisense HVAC, Prawtech та багатьма іншими.
Здобувачі освіти у складі делегації змогли особисто на практиці ознайомитися з теплотехнічним устаткуванням, обладнанням та компонентами систем водопостачання, кондиціонування повітря тощо, питання застосування яких вивчаються в університеті в межах дисциплін спеціальностей та є необхідними майбутнім фахівцям для їх професійної діяльності.
Також кафедра робототехніки, електроенергетики та автоматизації імені проф. Б.Б. Самотокіна вкотре висловлює подяку Дочірньому підприємству «Житомирська механізована колона» Приватного акціонерного товариства «Київсільелектро» в особі директора Юрія Єнжиєвського за виділений транспорт для відвідування виставки.