02 квітня 2025 р. здобувачі вищої освіти спеціальностей «Туризм та рекреація», «Готельно-ресторанна справа» у межах вивчення освітньої компоненти «Організація туризму», «Спеціальні види туризму», «Туристська і рекреаційна картографія», «Організація екскурсійної діяльності» взяли участь у відкритті туристично-інтеграційного простору на базі Андрушівського міського Будинку культури. Візит проходив під керівництвом викладача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Людмили Горшкової.
Урочисте відкриття туристично-інтеграційного простору відбулося за сприяння та підтримки Агентства ООН у справах біженців та БФ «Рокадо» в співпраці з Андрушівським міським Будинком культури.
З вітальним словом виступили запрошені гості та стейкхолдери заходу:
- вітання від голови Андрушівської міської ради – Галини Білецької;
- звернення представника Агентства у справах біженців;
- виступ регіонального координатора Житомирського осередку БО БФ «Рокада» Катерини Остапенко;
- з вітальним словом від стейхолдера виступила старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи у Державному університеті «Житомирська політехніка» – Людмила Горшкова.
Здобувачі мали змогу ознайомитися з презентаціями проєктів та прийняти участь в майстер-класах:
- презентація проєкту «Туристично-інтеграційного простору»;
- презентація фото виставки «Незвідана Андрушівщина»;
- презентація туристично-промоційного туру громади. В межах презентації студенткою третього курсу спеціальності «Туризм та рекреація» Юліаною Адамович було представлено креативний промотур «Оригінально про неординарну Андрушівку».
Ексклюзивні майстер-класи:
- майстер-клас та дегустація елементу НКС України – обрядової страви «крупки» с. Мостове;
- кавовий живопис (Костел Св. Клари с. Городківка);
- виготовлення туристичних закладинок та розфарбованок;
- декорування шоперів;
- виготовлення гіпсових фігур (Палац Терещенка м. Андрушівка).
Відвідування заходу стало для здобувачів не лише джерелом нових знань, корисних знайомств, а й дало унікальну можливість поринути в історико-туристичну спадщину Андрушівщини. Вони змогли відчути дух минулих епох і усвідомити значущість збереження народних традицій у сучасному світі.