14 квітня 2025 року студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Анна Ступакова та Варнавський В’ячеслав поділились досвідом перебування в країнах Європи за програмами академічної мобільності Еразмус+ зі студентами спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Анна поділилась зі студентами основними ключовими моментами перебування в Словенії, м. Марібор, зокрема тим, що для студентів Еразмусу є різні варіанти проживання (як в гуртожитках від університету та приватні так і оренда квартири чи кімнати), та про умови в цих варіантах. Анна розповіла, що навчальний процес цікавий, не складний, але на екзаменах потрібно попрацювати. Крім навчання, студенти під час академічної мобільності можуть також подорожувати, відвідали різні країни Європи, дізнатися їх традиції та побачити найвідоміші визначні місця. Щодо мови, то під час академічної мобільності все спілкування відбувається англійською мовою, тому рівень розмовної англійської значно підвищується. Анна підсумувала, що така практика є досить пізнавальною та цікавою, і усім рекомендує спробувати це хоча б один раз, тому що це дає доволі великий поштовх у формуванні особистості.
В’ячеслав Варнавський поділився досвідом перебування в місті Рим (Італія) в межах програми академічної мобільності Erasmus+. Він розповів про організаційні аспекти, зокрема про виїзд з України, адаптацію на новому місці та особливості освітнього процесу в італійському університеті. Студент детально зупинився на питанні фінансового забезпечення, вартості проживання і харчування, умовах проживання, а також можливостях для дозвілля.
Окрему увагу В’ячеслав приділив культурному складнику перебування: зокрема, поділився враженнями від відвідин Ватикану, численних музеїв і культурних заходів, що залишили глибокий слід у пам’яті. Також він розповів про подорожі до сусідніх міст і країн, що стали невід’ємною частиною його досвіду.
Особливий акцент студент зробив на тому, що програма Erasmus+ не лише відкриває нові освітні горизонти, а й дарує безцінні знайомства зі студентами з усього світу, живе міжкультурне спілкування і можливість вивчення нових мов – зокрема, італійської.