21 березня 2025 року до Державного університету «Житомирська політехніка» завітала почесна гостя – координатор Центру еконіки та управління екосистемами Університету сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина) Ангела Діхте.
У рамках візиту відбулася зустріч із керівництвом університету, а також представниками факультету гірничої справи, природокористування та будівництва, факультету педагогічних технологій та освіти впродовж життя та науково-дослідного інституту медичних технологій, ментального здоров’я та людського інтелекту.
Ключовою темою зустрічі стало обговорення напрямів подальшої співпраці в межах проєкту «Nature for Resilience – a biosphere network for veteran recovery». Цей проєкт спрямований на дослідження можливостей реабілітації ветеранів за допомогою взаємодії з природою. Учасники підкреслили важливість ініціативи для розвитку практик психологічного, фізичного та соціального відновлення захисників, їх адаптації до мирного життя та посилення зв’язку з суспільством через гармонійну інтеграцію з природним середовищем.
Окрему увагу було приділено можливостям розширення співпраці, створенню нових дослідницьких платформ і обміну досвідом між українськими та німецькими науковцями.
У другій частині візиту Ангела Діхте провела зустріч зі студентами університету, а саме спеціальностей Е2 «Екологія», G2 «Технологія захисту навколишнього середовища», H4«Лісове господарство», С4 «Психологія», E4 «Науки про Землю».
Вона презентувала діяльність Університету сталого розвитку Еберсвальде (HNEE) та розповіла про можливості навчання і співпраці в межах програми Erasmus+ KA171, зокрема через проєкт «Міжнародна кредитна мобільність». Студенти дізналися більше про участь у міжнародних освітніх програмах, перспективи академічної мобільності та стажування у партнерських європейських закладах вищої освіти.
Варто зазначити, що кафедра екології та природоохоронних технологій Державного університету «Житомирська політехніка» вже має напрацьований досвід міжнародної співпраці з Університетом сталого розвитку Еберсвальде та реалізує низку міжнародних проєктів, спрямованих на сталий розвиток, охорону довкілля та розвиток соціальної відповідальності:
- Transformational learning network for resilience Enabling Ukrainian HE to ensure a sustainable and robust reconstruction of (post-war) Ukraine (2023-2025);
- A Discourse on Socio-Ecological Forest Restoration in Times of War and Multiple Crises, 2024;
- Ukrainian-German Teaching Network for a Digital Transformation of Environmental Education, 2024;
- Nature for Resilience – a biosphere network for veteran recovery, 2025
- Eberwalde Eastern Europe Hub – Fostering Sustainability in Learning and Acting, 2025;
- Ukrainian-German Teaching Network for a Digital Transformation of Environmental Education (Consolidation and Expansion Phase 2025).
Зустріч відбулася у теплій, продуктивній атмосфері та стала ще одним кроком у розширенні партнерських відносин і створенні нових можливостей для студентів, викладачів та науковців у міжнародній сфері .