13 січня 2025 року пішов з життя Баженов Володимир Григорович, кандидат технічних наук, професор кафедри автомобілів і транспортних технологій Державного університету «Житомирська політехніка», Відмінник освіти України.
Народився 22 липня 1933 р. у м. Стаханов Луганської обл. У 1956 р. закінчив Київський політехнічний інститут зі спеціальності «Теплоенергетичні установки електричних станцій». Трудову діяльність розпочав після закінчення інституту в 1956 р., з посади начальника зміни турбінного цеху Луганської ДРЕС. У 1960 р. був прийнятий за конкурсом на посаду ст. викладача кафедри технічної механіки Чернігівського вищого училища льотчиків.
У 1961 р. вступив до аспірантури «КПІ» на кафедру «Опір матеріалів», під керівництво академіка АН УРСР Г. С. Писаренка. У 1964 р. після закінчення аспірантури і захисту дисертації на засіданні ради інституту матеріалознавства 22.12.1964 р. був направлений Мінвузом України на посаду старшого викладача Житомирського загально-технічного факультету КПІ.
Тривалий час очолював начальний заклад, спочатку на посаді декана загально-технічного факультету, а згодом був директором Житомирського філіалу КПІ. Значну увагу В. Г. Баженов, як керівник, приділяв розвитку науково-дослідних робіт і особливо прикладного напрямку, на основі науково-господарських договорів із підприємствами, які давали можливість не лише створювати наукову атмосферу в навчальному закладі, підвищувати кваліфікацію викладачів, заохочувати студентів до наукових досліджень, але й отримувати основні кошти для розвитку навчально-технічної і науково-технічної баз навчального закладу. Під його керівництвом та за безпосередньої участі було створено матеріальну і науково-технічну базу для майбутнього інституту, було побудовано: основний начальний корпус, гуртожитки, організовано лабораторії, кафедри, факультети.
За його ініціативи було створено й кафедру «Технічної механіки», якою він завідував 28 років. Організовував лабораторії стендових випробувань, де створено комплекс унікальних розгінних стендів для дослідження як повних реальних роторів двигунів літаків, так і окремих його елементів. У лабораторії пройшли випробування більш 20 роторів різних авіаційних двигунів. Ним опубліковано більше 100 робіт, із яких 2 монографії, 2 авторських свідоцтва на винахід, більше 10 методичних і навчальних посібників. Підготовлено 2 кандидата технічних наук.
За значний особистий внесок у розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю Володимира Григоровича Указом Президента України відзначено державною нагородою – медаллю «За працю і звитягу». За багато років роботи у Державному університеті «Житомирська політехніка» Володимир Григорович завжди відзначався високим професіоналізмом, компетентністю, підготував не одне покоління фахівців, надихав колег власними ідеями щодо наукових досліджень. Світла пам’ять про видатного науковця, наставника, доброго колегу і друга назавжди залишиться в наших серцях.
Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким.
Вічна та світла пам’ять …