Участь команди Житомирської політехніки у «Science City Ecosystem. Connecting Business and Science»

Shares

У Києві відбулося громадське обговорення законопроєкту щодо стимулювання розвитку наукових парків.

15 січня 2025 року Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації провело масштабний захід «Science City Ecosystem. Connecting Business and Science». Подія стала частиною громадського обговорення законопроєкту «Про внесення змін до деяких Законів України щодо стимулювання розвитку наукових парків», що має на меті створення сприятливих умов для розвитку наукових досліджень та інновацій в Україні.

У заході взяли участь представники державних органів, бізнесу, освітніх та наукових установ, міжнародних організацій. Житомирську політехніку на події представляли перший проректор університету Оксана Олійник та керівник освітніх програм Інноваційного хабу університету Іван Новосьолов.

Зокрема спікерами заходу були:

  • Михайло Федоров – Віцепрем’єр-міністр, Міністр цифрової трансформації України
  • Оксен Лісовий – Міністр освіти і науки України
  • Данило Гетманцев – Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики
  • Джулі А. Конен – Директорка Місії USAID в Україні
  • Стефан Коссофф – Директор з програм розвитку Посольства Великої Британії в Україні

Основні теми обговорення:

  • Бар’єри для розвитку наукових парків та механізми їх подолання
  • Стимулювання науково-дослідної діяльності у вишах
  • Залучення приватного капіталу в наукові дослідження
  • Податкові стимули для розвитку науки та технологій

Під час круглого столу представники державного та приватного сектору висловили свої пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази для підтримки наукових парків. Громадське обговорення стало важливим кроком на шляху до створення ефективної екосистеми для розвитку науки та технологій в Україні.

Науковий парк Житомирської політехніки вже понад рік активно працює як екосистема для розвитку інноваційних проєктів, комерціалізації наукових досліджень та підтримки підприємницьких ініціатив студентів, викладачів і аспірантів.

Одним з основних напрямків діяльності є розвиток співпраці з бізнесом, створення спільних програм підтримки молодіжного підприємництва, стартап-школа, акселераційні програми для технологічних стартапів.

Флагманським ІТ-продуктом Наукового парку є онлайн-система управління університетом «Digital University» – інноваційна платформа цифрової трансформації закладів вищої освіти. Платформа допомагає університетам перейти на цифровий формат, оптимізувати процеси та зекономити ресурси, забезпечуючи при цьому відповідність сучасним освітнім стандартам та українському законодавству.

Більше деталей про законопроєкт тут

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */