Круглий стіл з обговорення ОП спеціальності G7 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка»

Shares

19 грудня 2024 року на кафедрі робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна відбулося чергове обговорення освітніх програм (ОП) та навчальних планів для освітніх рівнів «бакалавр» і «магістр» спеціальності G7 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка».

Захід проходив у змішаному форматі за участі гарантів відповідних ОП: професора кафедри, д.т.н. Валерія Кириловича, доцента кафедри, к.т.н. Олександра Добржанського та старшого викладача кафедри, к.т.н. Олександра Підтиченка.

Участь у заході взяли представники провідних підприємств і організацій:

  • Віталій Покляченко, директор ТОВ «Магія комфорту»;
  • Геннадій Поберезніченко, керівник напряму будівництва Компанії Віло Україна;
  • Олександр Мілевський, технічний директор ПрАТ «Біо мед скло»;
  • Анатолій Микитенко, начальник дільниці контрольно-вимірювальних приладів та автоматики Фабрики банкнотного паперу НБУ;
  • Олександр Савчук, начальник інструментального цеху ІП «Євроголд Індестріз ЛТД».

Також у заході взяли участь студенти освітніх рівнів «бакалавр» і «магістр» спеціальності 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» та викладачі кафедри, залучені до реалізації освітніх програм.

На початку заходу декан факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки і робототехніки доц. Андрій Ткачук окреслив основні цілі таких обговорень, розповів про етапи становлення освітніх програм кафедри, зміни у шифрах і назвах спеціальності, а також про очікувані результати зустрічі.

Завідувач кафедри доц. Олексій Громовий у своєму виступі підкреслив значення круглих столів для вдосконалення ОП та підготовки до майбутніх акредитацій.

Гаранти освітніх програм «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» і «Інтелектуальні роботизовані системи управління» для бакалаврського рівня Олександр Підтиченко та Олександр Добржанський ознайомили учасників із діяльністю кафедри, досягненнями у розвитку матеріально-технічної бази, участю у міжнародній співпраці, а також представили навчальні плани ОП. Висвітлено їх структуру, склад дисциплін і ключові відмінності у порівнянні з програмами інших закладів вищої освіти.

Детальний аналіз магістерської ОП «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» представив професор кафедри д.т.н. Валерій Кирилович. Він наголосив на змінах, впроваджених в останній редакції програми, та презентував склад її освітніх компонентів.

Олександр Підтиченко також зупинився на історії розвитку освітніх програм кафедри, звернувши увагу на зміни, які впроваджувалися у відповідь на пропозиції учасників попередніх круглих столів, починаючи з 2017 року.

Обговорення завершилося виступами представників підприємств та здобувачів освіти, які поставили актуальні питання та запропонували ідеї щодо вдосконалення освітніх компонентів.

Зустріч показала зацікавленість усіх сторін у вдосконаленні освітніх програм і продемонструвала важливість діалогу між закладом освіти, студентами та роботодавцями для підвищення якості підготовки фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */