02 та 03 грудня 2024 р. на факультеті інформаційно-комп’ютерних технологій Державного університету «Житомирська політехніка» проходила щорічна VIІ Всеукраїнська науково-технічна конференція «Комп’ютерні технології: інновації, проблеми, рішення». Захід був спрямований на об’єднання провідних вітчизняних науковців та здобувачів, які працюють у сфері інформаційних технологій. Захід відбувся у змішаному форматі та об’єднав в собі такі секції:
Секція 1 «Математичне моделювання та розробка програмного забезпечення»
Секція 2 «Комп’ютерна інженерія та кібербезпека»
Секція 3 «Інформаційні системи та технології»
Секція 4 «Сучасні інформаційні технології в телекомунікаціях та біомедицині»
Секція 5 «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті»
Секція 6 «Цифрова обробка сигналів в автоматизованих та інформаційно- вимірювальних системах»
Секція 7 «Комп’ютерно-інтегровані технології. Приладобудування»
Метою проведення даної конференції було:
• здійснити аналіз існуючих та представити нові інформаційні технології;
• проаналізувати досягнення та проблеми у математичному моделюванні систем управління різними об’єктами і процесами;
• проаналізувати досягнення та проблеми при розробці та впровадженні програмного забезпечення;
• здійснити аналіз досягнень та представлення нових методів, моделей та технологій здійснити побудови інформаційних систем, хмарних технологій, ІоТ-систем;
• здійснити аналіз сучасних, перспективних та нових методів і засобів кіберзахисту, захисту інформаційних каналів та передачі цифрових сигналів;
• здійснити аналіз досягнень та дослідження процесів побудови комп’ютерних мереж;
• дослідження методів цифрової обробки зображень в системах управління;
• здійснити аналіз існуючих та нових рішень в автоматизації технологічних процесів, приладобудуванні, створенні та застосуванні систем керування технологічними процесами та об’єктами;
• здійснити аналіз досягнень в розробці інформаційних технологій в медицині та телекомунікаціях, розробка рекомендацій щодо втілення програмних і апаратних продуктів у практику, аналіз нових підходів, методик та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті.
Організаторами заходу виступили факультети інформаційно-комп’ютерних технологій та комп’ютерно-інтегрованих технологій, мехатроніки та робототехніки Державного університету «Житомирська політехніка». До проведення конференції залучено висококваліфікованих фахівців – професорсько-викладацький склад, що має наукові ступені та вчені звання, а також високий рівень професійної активності.
З привітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Державного університету «Житомирська політехніка», кандидат технічних наук, доцент Андрій Морозов та декан факультету інформаційно-комп’ютерних технологій, кандидат технічних наук, доцент Тетяна Нікітчук.
До публікації у збірник конференції увійшло більше 200 тез доповідей науковців різних вітчизняних закладів вищої освіти.
Усім учасникам та організаторам дякуємо за плідну роботу, цікаві дискусії та нові знайомства!
Конференція стала платформою для обміну досвідом та пошуку нових ідей!
Бажаємо усім подальших професійних пошуків та продовження співпраці!