Студенти Житомирської політехніки відвідали Коростишів в межах практичного заняття з тревел-журналістики

Shares

11 грудня 2024 року студенти спеціальностей 061 «Журналістика», 033 «Філософія» та 014.16 «Середня освіта (Захист України)» разом із завідувачем кафедри філософсько-історичних студій та масових комунікацій Вадимом Слюсарем та доцентом кафедри Надією Яблонською відвідали місто Коростишів.Мета міні подорожі полягала у виконанні завдань із тревел-журналістики та запису бліц-опитувань, що допомогло студентам набути практичного досвіду у професійній діяльності. А майбутні вчителі предмету «Захист України» ознайомилися з досвідом організації викладання профільної дисципліни у школах. Першою локацією було знайомство з ліцеєм №1 імені Густава Олізара Коростишівської міської ради. У ході спілкування з директором ліцею Павлом Позняковим студенти дізнались про впровадження інклюзивної освіти у даний навчальний заклад, також мали змогу побачити вже облаштовані аудиторії з спеціалізованою технікою для навчання дітей з особливими потребами. Проте, це маленька частина зі всіх задумів, про подальші плани керівник розповів студентам – журналістам у бліц-опитуванні. Особливе враження на гостей справив кабінет захисту України, де зберігаються манекени пожежника, медсестри, а також захисника України у військовій формі випускника ліцею В’ячеслава Максименка, який віддав своє життя за Батьківщину. Форму для кабінету передала його мати, Галина Максименко, яка викладає фізичне виховання у цьому закладі.

Після насиченої зустрічі у ліцеї студенти прогулялися містом. Засніжена атмосфера Коростишева сприяла відпочинку та покращенню ментального стану перед сесією. Біля міського будинку культури вони відпрацювали навички комунікації – поспілкувалися з жителями міста та записали матеріали для сюжету.

Завершальним етапом подорожі стала екскурсія Коростишівським парком культури і відпочинку. Гідом став відомий скульптор та ландшафтний дизайнер Олексій Марковський. Він ознайомив студентів із екзотичними рослинами парку та роботами заслуженого художника України Віталія Рожика, чиї скульптури стали візитівкою міста. Легка й невимушена атмосфера екскурсії залишила у студентів приємні спогади й додала мотивації для майбутніх професійних звершень.

Вікторія Коломієць ,студентка групи Жр-1: Я дуже задоволена поїздкою ,так як це була чудова можливість відвідати таке чарівне місто Коростишів та дізнатися про нього. Це була неймовірно цікава і незабутня подорож. З цієї подорожі, я для себе дізналась багато нового, тому вдячна університету і викладачам, за таку можливість!

Марія Тітова, студентка групи Жр-1: Подорож до Коростишева була справжнім відкриттям! Парк вразив своєю красою та спокоєм, а компанія зробила цей день ще теплішим і душевнішим. Хочеться повернутися сюди знову!

Дарина Кучерук, студентка групи Жр-1: Поїздка у Коростишів дуже сподобалась. Було цікаво слухати про скульптури у парку та милуватися гарними, засніженими краєвидами. Ліцей №1 також вразив тим, що там дуже багато залучено сил для комфорту дітей.

Юлія Воркевич, студентка групи Ф-2Чудово, що ми маємо можливість відвідувати такі чудові місця Житомирщини та закріплювати набуті знання. Від поїздки лише позитивні враження. Мені дуже сподобалось знайомство з новими та креативними людьми, які не байдужі до рідного міста. Дякую викладачам кафедри.

Надія Яблонська, викладачка: Переконалась у тому, що виїзні практичні заняття допомагають якнайкраще розвивати у студентів навички soft skills. Надзвичайно цікаво було спостерігати, коли студенти-журналісти вийшли із власної зони комфорту і брали бліц-опитування у жителів міста Коростишів, паралельно набуваючи досвід комунікації із незнайомими людьми та розкривали свій потенціал. Дякую директору ліцею номер 1 імені Густава Олізара Коростишівської міської ради Павлу Познякову та відомому скульптору Олексію Марковському, які продемонстрували свій професіоналізм у активному спілкуванні зі студентами. А також дякую і адміністрації університету, які надали можливість провести таке виїзне заняття. Сподіваюсь, що студентський запал після цієї поїздки буде хорошим поштовхом до успішної здачі сесії.

Вадим Слюсар, викладач: «Позитивні враження студентів від таких івентів є для нас, викладачів, критерієм того, що ми правильно обрали спрямованість програми з акцентом на практику. А також стимулом для проведення подібних заходів у рамках проєктів «Житомирщина як об’єкт тревел-журналістики»».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */