Профорієнтація ліцеїстів Наукового ліцею Житомирської політехніки на факультеті гірничої справи, природокористування та будівництва

Shares

3 грудня 2024 року ліцеїсти Наукового ліцею Житомирської політехніки мали можливість познайомитись з особливостями навчання за спеціальностями на факультеті гірничої справи, природокористування та будівництва.

На початку зустрічі декан факультету гірничої справи, природокористування та будівництва Володимир Котенко провів з учнями профорієнтаційну бесіду з представлення спеціальностей факультету, переваг та особливостей навчання.

Також, учні Наукового ліцею Житомирської політехніки відвідали локації кафедр факультету гірничої справи, природокористування та будівництва. Учні мали змогу прийняти участь в інтерактивних заходах, організованих кафедрами, що представляють спеціальності факультету. Так, за спеціальностями 101 «Екологія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища», 205 «Лісове господарство» учні могли провести такі хімічні досліди, як вибух кольорів та магічний слиз. За допомогою штучного інтелекту учні мали змогу створити портрет еколога, інженера з охорони довкілля та фахівця з лісового господарства. Викладачами кафедри екології та природоохоронних технологій було проведено конкурс питання-відповіді, за яким учні-переможці отримали цінні подарунки.

Викладачі кафедри маркшейдерії презентували учням Наукового ліцею особливості спеціальності 184 «Гірництво», напряму «Маркшейдерська справа» та 193 «Геодезія та землеустрій». Учні змогли ознайомитись із роботою сучасного геодезичного обладнання та дронів, які допомагають сучасному фахівцю – гірничому інженеру, геодезисту та землевпоряднику проводити високоточні вимірювання, створювати карти, моделі, що дозволяють проводити облік земельних ресурсів та надр.

Також учні ліцею мали змогу відвідати Інноваційний хаб Житомирської політехніки, де завідувач кафедри гірничих технологій та будівництва ім. проф. Бакка М.Т. Сергій Башинський представив особливості спеціальностей 184 «Гірництво», напряму «Розробка родовищ корисних копалин» та 192 «Будівництво та цивільна інженерія». Учні Наукового ліцею мали змогу познайомитись із сучасним обладнанням лабораторій Інноваційного хабу, де створюються і досліджуються новітні матеріали з корисних копалин та відходів.

Викладачі кафедри наук про Землю та кафедри здоров’я природи та якості харчових ресурсів представили особливості спеціальностей 103 «Науки про Землю» та 201 «Агрономія». Учням Наукового ліцею було наголошено, що стан водних ресурсів регіону та держави потребує розробки та впровадження заходів щодо їх  суттєвого покращення. Водночас, природний потенціал Полісся й України є надзвичайно великим і потребує раціонального управління і природокористування для збереження та розвитку земельних і водних ресурсів регіону і країни вцілому.

Завідувач кафедри здоров’я природи та якості харчових ресурсів Михайло Ключевич наголосив, що Україна – аграрна держава, яка має високий потенціал розвитку агровиробництва і тримає лідерство на світових аграрних ринках. Він наголосив, що спеціальність “Агрономія” – це не просто навчання про вирощування рослин. Це ключ до майбутнього світового продовольства, де інновації та технології відіграють вирішальну роль. Спеціальність підходить для амбітних людей, які прагнуть: забезпечити продовольчу безпеку, здоров’я населення та розвиток екологічно чистого агровиробництва; опанувати передові технології (точне землеробство, робототехніка, біотехнології та штучний інтелект) для оптимізації виробництво та покращення якості продуктів; керувати командами та вміти приймати рішення у динамічній сфері агробізнесу.

Учні оглянули зразки: ґрунтів, насіння культурних рослин, шкідливих організмів рослин, засобів захисту рослин, добрив і продукції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */