В межах експериментального проєкту «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб», що реалізується Міністерством у справах ветеранів відбувся запуск проєкту та перший випуск в країні фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у Державному університеті «Житомирська політехніка»!
Сьогодні в університеті учасники програми підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб завершили навчання на базі Центру ветеранського розвитку університету. Ця подія є важливим кроком у формуванні системи підтримки ветеранів в Україні. Випускниками стали ветерани, члени їхніх родин, а також члени сімей загиблих захисників із Житомирської, Хмельницької та Вінницької областей.
Кожен із учасників отримав свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації (90 годин, 3 кредити ЄКТС) та сертифікат про проходження навчання з підписами Міністра у справах ветеранів Наталії Калмикової та ректора Житомирської політехніки Віктора Євдокимова. В урочистостях із нагоди завершення навчання взяли участь голова правління ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда та члени її команди, представники Державного університету «Житомирська політехніка», тренери програми підвищення кваліфікації.
Порівнюючи першу зустріч з учасниками програми в університеті 11 днів тому та зустріч сьогодні, хочу наголосити на важливості навчання саме в офлайн форматі, в аудиторіях, коли є можливість спілкуватися, проговорювати проблемні питання та знаходити відповіді. Сьогодні побачив команду однодумців, поєднаних спільною місією.
Вітаємо перший випуск учасників, які стали частиною команди професіоналів, здатних забезпечити підтримку ветеранам на найвищому рівні. Протягом двох тижнів учасники опанували знання та навички, необхідні для роботи з ветеранами, зокрема в галузях соціального захисту, правового забезпечення, психологічної підтримки, а також комунікацій і управління.
За час навчання учасники опрацювали такі модулі:
- Ветеранські політики, ідентифікація цільової аудиторії, визначення потреб та пошук партнерів.
- Особливості роботи на рівні громад. Додаткові інструменти реінтеграції ветеранів.
- Особливості роботи фахівця із супроводу, інструменти та алгоритми взаємодії.
- Психодіагностика, психоедукація, залежності та насильство.
Впевнені, що випускники програми підвищення кваліфікації будуть активними учасниками створення дієвої системи підтримки ветеранів в Україні. Дякуємо кожному учаснику за зворотній зв’язок, ми однозначно будемо робити кроки по вдосконаленню освітнього процесу за програмою.
Завдяки спільним зусиллям Міністерства у справах ветеранів України, ГО «Простір можливостей», партнерів програми, тренерів і підтримці університету ми впевнено рухаємося до формування суспільства, яке поважає й підтримує тих, хто боронить нашу державу.
Бажаємо випускникам програми наснаги, успіхів у їхній відповідальній роботі та впевненості у своїх силах. Ви не лише здобули нову кваліфікацію, а й стали невід’ємною частиною змін, що допомагають ветеранам і їхнім родинам повернутися до мирного життя й знайти нові можливості для розвитку!